پرتال تعاون

7 ماده غذایی که باعث کاهش فشار خون می شود • پرتال تعاون

امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
یکشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۶

۷ ماده غذایی که باعث کاهش فشار خون می شود

دسته بندی : خدمات رفاهی تاریخ : یکشنبه ۱۰ دی ۱۳۹۶

جوی دو سر

برای اینکه بتوانید فشار خون خود را کاهش دهید باید عادت های سالمی مانند مدیریت هسترس، تحرک و سیگار نکشیدن را داشته باشید. ولی علاوه بر این ها می توانید از ۷ گروه مواد غذایی هستفاده کنید که در عرض ۱۵ روز باعث کاهش فشار خونتان می شود. برای اینکه این ۷ ماده غذایی را بشناسید با ما همراه شوید.

جوی دو سر:

سرشار از فیبر هست ضمن این که زیاد کم سدیم بوده و چربی کمی دارد. بنابراین منجر به کاهش فشار خون می شود. بلغور جو را می‌توانید حتی به رژیم صبح گاهی‌تان نیز بیفزایید.

موز:

اگر روزی یک عدد موز بخورید، ۱۰۰ درصد میزان نیاز روزانه شما به پتاسیم تأمین می‌شود. پتاسیم برای حفظ سلامت کلیه‌ها ضروری هست. همانطور که سدیم باعث افزایش التهاب و احتباس مایعات در بدن می‌شود، پتاسیم گردش خون را بهبود می‌بخانجام گرفت و دارای اثر دیورتیک هست.

مهست یونانی:

مهست یونانی حاوی دو ماده مغذی یعنی کلسیم و پروبیوتیک برای درمان فشار خون بالهست. کمبود کلسیم می‌تواند به طور متایم فشار خون را بالا ببرد. بنابراین مصرف منظم مهست به جلوگیری از این مشکل کمک می‌کند.

چغندر:

چغندر حاوی میزان بالایی از نیترات معدنی هست. در بدن انسان، نیترات معدنی تبدیل به اکسید نیتریک می‌شود، که باعث شل انجام گرفتن و اتساع عروق خونی می‌گردد. ایر سبزیجات برگ دار مانند کاهو و کلم هم دارای سطوح بالای این ترکیب هستند، که این ماده را از طریق ریشه‌های خود از خاک دریافت می‌کنند.

سیر

سیر:

تا قبل از این که سیر به عنوان عنصری برای پخت و پز به کار گرفته شود، از آن به مانند دارو هستفاده می‌انجام گرفت. سیر خرد انجام گرفته در یونان بهستان دارویی برای بهبود زخم و کاهش فشار خون بود. به همین ترتیب، مصرف سیر منجر به کاهش کلسترول آل دی آل می‌شود.

اسیدهای چرب امگا ۳:

روغن ماهی، آووکادو، روغن زیتون، بذر کتان و … منابع غذایی سرشار از اسیدهای چرب امگا ۳ هستند. مصرف این چربی‌ها برای حفظ سلامت قلب ضروری هست ضمن این که به تقویت رگ‌های خونی و انعطاف پذیری آنها کمک می‌کند. مصرف این چربی‌ها برای بهبود گردش خون و کاهش فشار خون نیز مفید هست. اسیدهای چرب امگا ۳ به نام اسید داکوزاگزائوئیک بخش حیاتیی از رژیم افراد مبتلا به پرفشاری خون هست.

کاهو:

ویتامین‌ها، مواد معدنی و آنتی اکسیدان های موجود در این سبزی حتی افزایش از اسفناج هست. منیزیم، پتاسیم، و ویتامین سی موجود در کاهو منجر به کاهش فشار خون می‌شود.

منبع: شفا آنلاین