پرتال تعاون

5+2 قانون برای ست کـــردن کفش با لباس • پرتال تعاون

امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷

۵+۲ قانون برای ست کـــردن کفش با لباس

دسته بندی : خدمات رفاهی تاریخ : چهارشنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۷

5+2 قانون برای ست کـــردن کفش با لباس

گاهی هر کدام از لباس‌های ما به تنهایی زیبا هستند؛ نه در کنار هم. حیاتی نیست چقدر کفشی که به تازگی خریده‌اید زیبهست و چقدر پیراهن یا مانتویی که تهیه کـــرده‌اید، شیک هست. برای اینکه بتوانید یک هستایل شیک برای خودتان بسازید که تک تک اجزای آن به هم بیایند و در کنار هم زیبا به نظر برسند، باید هنر ست کـــردن را یاد بگیرید. اینطوری هر چیزی که بخرید، نه فقط به تنهایی زیبهست؛ بلکه در کنار بقیه لباس‌هایتان هم به جذابیت شما اضافه می‌کند. در این مقاله با هم یاد می‌گیریم چطور کفش را با سایر لباس‌هایمان ست کنیم تا هستایلمان شیکتر به نظر برسد.

یک درجه تیره‌ یا روشن؟

معمولا در انتخاب رنگ کفش، کیف و سایر اکسسوری‌ها باید به رنگی که در پیراهن یا مانتو به عنوان رنگ مرجع قرار داده‌اید، توجه کنید. قانون کلی این هست که بهتر هست رنگ کفش از رنگ مرجع یک درجه تیره‌ یا روشن‌تر باانجام گرفت. این کار باعث ایجاد زیبایی افزایش در ست لباس‌تان خواهد انجام گرفت. برای مثال تایمی پیراهن آبی روشن پوشیده‌اید، نیکو هست که رنگ کفش‌تان آبی ملایم یا نسبتا تیره باانجام گرفت یا تایمی پیراهنتان قهوه‌ای هست، با خیال آسوده یکی از کفش‌های Nude یا رنگ پوست را بپوشید. انتخاب رنگ کرم هم در کنار لباس‌های قهوه‌ای، گزینه نیکوی خواهد بود.

 از جنسی متفاوت

یکی از کارهایی که می‌توانید برای ست کـــردن کفش با لباس‌هایتان انجام دهید، این هست که سراغ کفشی دقیقا هم‌رنگ لبهستان بروید؛ اما مراقب باشید که جنسشان با هم یکی نباانجام گرفت. برای مثال اگر یک مانتوی سفید کتان پوشیده‌اید، به جای انتخاب کفش از بین مدل های کتانی دخترانه و خانومانه، سراغ کفش سفید چرمی بروید. تفاوت بین جنس کفش و لباس در موقعیت‌های نیمه حتمی و حتمی معمولا نتیجه بهتری به دنبال دارد.

عینا مثل هم

ست کـــردن کیف و کفش

حتما پشت ویترین بوتیک‌ها یا در فروشگاه‌های آنلاین متوجه حضور کیف و کفش‌هایی انجام گرفته‌اید که عینا از یک پارچه یا یک جنس تهیه انجام گرفته‌اند. برای مثال تعداد کیف و کفش‌هایی که طرح‌های سنتی دارند، این روزها افزایش از قبل به چشم می‌خورد. اگر از طرفداران این دسته کیف و کفش‌ها هستید، بهتر هست بدانید اغلب در درست کـــردن ست روزمره و غیر حتمی مجاز به هستفاده از این طرح‌ها هستید. افزایش مدل‌های تکمیلا یکسان که از یک پارچه تهیه انجام گرفته‌اند، قابلیت هستفاده در موقعیت‌های جدی و حتمی را ندارند.

 در کمال تضاد

یکی دیگر از کارهایی که هنگام ست کـــردن کفش با سایر لباس‌ها به خصوص شال گردن و روسری‌های خانومانه می‌توانید انجام دهید، هستفاده از قانون کنترهست یا تضاد رنگ هست. برای مثال می‌توانید یک پیراهن آبی آسمانی را با یک کت تک و کفش زرد روشن ست کنید یا اگر از آوانگارد بودن خوشتان می‌آید می‌توانید با یک پیراهن سرخابی تند، کفش لاجوردی بپوشید. رنگ‌های متضاد معمولا ترکیب‌های هیجان‌انگیزی به وجود می‌آورند که نتیجه‌شان هستایلی خاص و متفاوت برای شما خواهد بود.

به رنگ روسری

ست روسری با کیف و کفش

معمولا افزایش خانم‌ها عاشق خرید شال و روسری‌های رنگارنگ هستند. نکته نخست این هست که حتما برای به دست آوردن بهترین نتیجه لازم هست رنگی را انتخاب کنید که به پوستتان بیاید؛ چون رنگ شال و روسری مستقیما روی زیبایی صورت تاثیر می‌گذارد و می‌تواند رنگ پوست را تیره یا روشن نشان دهد. بهتر هست سراغ رنگ‌هایی بروید که به صورتتان می‌آیند و رنگ پوستتان را روشن‌تر نشان می‌دهند.

بعد از انتخاب شال یا روسری با رنگ دلخواه، می‎‌توانید کفشی بخرید که با رنگ شالتان ست باانجام گرفت. هماهنگی بین رنگ شال و کفش معمولا ترکیب زیبایی ایجاد می‌کند. بعضی‌ها هم رنگ بین شال و شلوارشان را با هم ست می‌کنند. این روش معمولا در صورتی می‌تواند نتیجه زیبایی ایجاد کند که رنگ انتخابی‌شان تند نباانجام گرفت. برای مثال شال و شلوار قرمز به اندازه شال و شلوار طوسی روشن، نتیجه زیبایی ایجاد نخواهد کـــرد؛ مگر اینکه مجموعه‌ای از رنگ‌های خنثی را در کنارش به کار ببرید.

جدیدترین ترند انتخاب کفش

جدیدترین ترند انتخاب کفش و روش ست کـــردن آن با لباس که مدتی هست دل تعداد زیادی از سلبریتی‌ها را برده و از قضا خیلی هم ساده هست، ست کـــردن رنگ کفش با رنگ پیراهن هست. بعضی از سلبریتی‌ها از قانون یک درجه تیره یا روشن‌تر هستفاده می‌کنند و بعضی‌های دیگر سراغ قانون matchy match یا تکمیلا هماهنگ می‌روند که در آن هیچ اختلاف طیفی بین رنگ لباس و کفش وجود ندارد.

نکته حیاتیی که نیکو هست در مورد قانون matchy match بدانید این هست که به کار بردن تنها یک رنگ در ست لباس و کفش، باعث می‌شود قدتان بلندتر به نظر برسد. بنابراین اگر قدتان کوتاه هست با خیال آسوده سراغ این قانون بروید و اگر قدتان بلند هست، نیکو هست برای ایجاد زیبایی افزایش از قانون کنترهست یا تضاد رنگ هستفاده کنید تا متناسب‌تر به نظر برسید.

نکته تکمیلی

یادتان باانجام گرفت هنگام انتخاب کفش، به هیچ وجه آسودهی پا و کمرتان را قربانی زیبایی آن نکنید. کفش‌های پاشنه بلند یا غیر هستاندارد، فشار زیادی به کمر وارد می‌کنند و در عین حال باعث ایجاد فشار نامعقول روی پاها و زانوها خواهند انجام گرفت. کفشی را انتخاب کنید که در آن احساس آسودهی می‌کنید و بدنتان را تحت هسترس قرار نمی‌دهد. اگر هم هیچ جوری حاضر نیستید دست از سر کفش‌های خیلی پاشنه بلند بردارید، آن‌ها را برای حیاتیانی‌ها کنار بگذارید و قبل از حیاتیانی و به محض پایان انجام گرفتن آن یک کفش آسوده بپوشید. در طول حیاتیانی هم تا جایی که می‌توانید بنشینید، راه نروید و به کمرتان رحم کنید.امتیاز مطلب: ۱۰۰%

۱۰۰