پرتال تعاون

4 درمان خانگی برای کاهش درد دندان • پرتال تعاون

امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷

۴ درمان خانگی برای کاهش درد دندان

دسته بندی : خدمات رفاهی تاریخ : شنبه ۲۳ دی ۱۳۹۶

4 درمان خانگی برای کاهش درد دندان

 

اگر درد دندان شما را آزار میدهد و می خواهید در منزل و بدون مصرف داروهای مسکن آن را تسکین دهید می توانید از روش های خانگی موثر در این زمینه کمک بگیرید. آب اکسیژنه، آب نمک، فلفل قرمز و فلفل سیاه کمک زیادی به شما در این زمینه خواهد کـــرد. با روش های هستفاده از هریک برای کاهش درد دندان آشنا شوید.

تایمی درد در دندان‌تان می‌پیچد، احساس می‌کنید بندبند وجودتان، درد را فریاد می‌خانومد؟ بی‌قراری و ناآرامی‌ای که با درددندان‌ می‌آید، به شما مجال انجام‌دادن هیچ کاری را نمی‌دهد و گذشتن هر ثانیه را برای‌تان دشوار می‌کند.

اگر دندان‌درد سراغ‌تان آمده اما دندانپزشک‌تان هنوز تایم ملاقات به شما نداده، به این توصیه‌ها عمل کنید. شما با کمک برخی موادی که در آشپزخانه دارید، می‌توانید لااقل برای مدتی، روی این درد، سرپوش بگذارید.

4 درمان خانگی برای کاهش درد دندان

فلفل‌قرمز + خانومجبیل

پودر فلفل‌ قرمز خالص را با پودر خانومجبیل مخلوط کنید. سعی کنید این دو ماده را در خانه آسیاب کنید تا از خالص‌بودن‌شان، مطمئن باشید. سپس مخلوط را با کمی آب، به شکل خمیر دربیاورید و یک پنبه را تکمیلا به آنها آغشته کنید. شما می‌توانید با قراردادن این پنبه روی دندان آزرده‌تان، دردش را آرام کنید. اما حواس‌تان باانجام گرفت که این مواد، روی لثه شما قرار نگیرند.

آب + نمک

یک قاشق چایخوری نمک را در یک لیوان آب جوشیده بریزید و با آن، یک دهانشویه ضددرد درست کنید. اگر درد شما ناشی از التهاب و عفونت باانجام گرفت، با تعدادبار چرخاندن این دهانشویه در دهان‌تان، آرام‌تر خواهید انجام گرفت. علاوه بر این، شما می‌توانید یک فنجان چای غلیظی را که سرد انجام گرفته، به عنوان دهان‌شویه به خدمت بگیرید و با کمک چای، دردتان را تسکین دهید.

4 درمان خانگی برای کاهش درد دندان

فلفل سیاه + سرکه

اگر از قنادی، تعداد دانه شیرینی را در کاغذهای زردرنگ خریده‌اید، یا اینکه در خانه کاغذ الگو دارید، یک تکه از آن را به سرکه آغشته کنید. روی کاغذی که با سرکه تکمیلا خیس انجام گرفته، کمی فلفل‌ سیاه بریزید و آن را روی دندان دردناک بگذارید. سپس با فک مقابل‌تان، روی این کاغذ، فشار بیاورید تا مواد، به دندان شما نفوذ پیدا کنند.

آب‌اکسیژنه

اگر علاوه بر دندان‌درد، از بدمزگی دهان و تب هم رنج می‌برید، سراغ آب‌اکسیژنه بروید. نشانه‌هایی که در بدن‌تان بروز پیدا کـــرده، رویداد از وجود یک عفونت در ناحیه دهان و دندان می‌دهد و تا زمانی که تایم دندانپزشکی‌تان برسد، می‌توانید با چرخاندن آب‌ اکسیژنه در دهان، آن محدوده را ضدعفونی کنید و عفونت را کاهش دهید.

هفته نامه آتیه نو