پرتال تعاون

گیم‌های بامزه با کوچولوها - سلامت بانوان تعاون پرتال • پرتال تعاون

امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷

گیم‌های بامزه با کوچولوها – سلامت بانوان تعاون پرتال

دسته بندی : خدمات رفاهی تاریخ : چهارشنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۷

گیم‌های بامزه با کوچولوها

هیجان را به کوچولوها هدیه کنید

یکی از حیاتیترین‌ راه‌های برقراری ارتباط عاطفی با کوچولوها، گیم کـــردن با آنههست. بچه‌ها در هر سنی که باشند عاشق گیم کـــردن هستند و از این کار بی‌نهایت لذت می‌برند. پمپرز در این مطلب گیم‌های ساده‌ای که باعث خوشحالی نوزادان می‌شوند را به شما معرفی کـــرده‌ایم.

هیجان با اسباب گیم‌های رنگی

بچه‌ها عاشق اجسام و اسباب‌گیم‌های رنگی هستند. پس برای سرگرم کـــردن آنها کافی هست یک اسباب‌گیم رنگی جلوی او قرار دهید. حتی بسته‌های رنگی پوشک‌های پمپرز برای بچه‌ها جذاب هستند. هرتعداد او در حال حاضر نمی‌تواند اسباب‌گیم‌اش را بگیرد اما از آنجایی که همه اجسام رنگی و براق برای او جذاب هستند، کوچولو با دیدن آنها هیجان زده انجام گرفته و ذوق می‌کند. با تکان دادن اسباب‌ گیم‌های رنگی مقابل فسقلی حتما شاهد خنده‌ها و جیغ‌های حاصل از ذوق او خواهید بود.

آینه گیم کنید!

یکی دیگر از وسایل جذاب برای بچه‌ها آینه‌ها هستند. آنها از دیدن چهره‌ خودشان در آینه لذت می‌برند و حتی ممکن هست فکر کنند کوچولوی دیگری مشغول گیم با آنههست. یک آینه ی نشکن را به تخت کودک خود وصل کنید تا او بتواند صورت خود را ببیند. همین طور که هردوی شما در حال نگاه کـــردن به آینه هستید، با او صحبت کنید و به سمت چشم ها، گوش ها ، بینی و دهان او اشاره کنید.این گیم ها برای تقویت حافظه کودک مفید هستند.

شعر بخوانید

یکی از گیم‌های شاد و محبوب بچه‌ها، شعر خواندن برای آنههست. پس به آرامی با دست‌های او دست بخانومید و یک موزیک کودکانه بخوانید. صدای شما حیاتیترین صدا برای کودکتان هست و هرآنچه که بخوانید، به گوش او موسیقی هست. لالایی خواندن برای بچه ها هم نوعی شعر عاشقانه از طرف مادر برای فرخانومدش تلقی می شود و علاوه بر تقویت قوه شنوایی، آرامش را به او هدیه می کند.

کتاب خواندن

کتاب هایی با تصویر ها رنگی و انتخاب کنید. و یک دهستان در مورد شکل‌ها برای او تعریف کنید. بچه‌ها عاشق این هستند که با دست‌های کوچکشان کتاب‌ها را ورق بخانومند و تصویر هاشان را ببینند.

اسباب گیم را دنبال کن

گیم معقول با کودکان

با قرار دادن کوچولو روی زمین و نگه داشتن یک اسباب گیم در فاصله‌ای حدود ۲۵ سانتی متر بالاتر از سر او، به فسقلی کمک کنید تا چشمان خود را متمرکز کند. اسباب گیم را به آهستگی از یک طرف به طرف دیگر حرکت دهید و به کودکتان اجازه دهید تا با چشمانش آنرا تعقیب کند. بسته های رنگی پوشک پمپرز هم نوعی اسباب گیم برای بچه ها به حساب می آیند و خیلی از بچه ها عاشق گیم کـــردن با آنها هستند.

همین طور که شما و کودکتان از تفریح و گیم لذت می برید، او بصورت پیوسته در حال تتکمیل و ثبت دستاوردهای جدید هست.امتیاز مطلب: ۹۰%

۹۰