پرتال تعاون

کنترل وخانوم با الگوی صحیح خواب • پرتال تعاون

امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
یکشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۶

کنترل وخانوم با الگوی صحیح خواب

دسته بندی : خدمات رفاهی تاریخ : یکشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۶

کنترل وخانوم با الگوی صحیح خواب

خواب کافی و به اندازه تاثیر زیادی بر سلامتی ما میگذارد. اگر می خواهید دچار چاقی و اضافه وخانوم نشوید بهتر هست الگوی خواب سالمی داشته باشید. تازه ترین یافته های محققان دانشگاه کالج لندن کینگ را در این زمینه بخوانید.


محققان دریافتند خواب می تواند به تقویت عادات غذایی سالم تر کمک کند.

به نقل کرد محققان دانشگاه کالج لندن کینگ، افراد مبتلا به بیخوابی که روند خواب شان بهتر انجام گرفت تمایل کاهشی به مصرف غذاهای شیرین و حاوی قند پیدا کـــردند.

محققان تاکید می کند که لازم هست خواب به عنوان یکی از فاکتورهای سبک خانومدگی که می تواند بر چاقی نقش داشته باانجام گرفت، نگریسته شود.

محققان این مطالعه به سرپرستی وندی هال، ۴۲ فردی که عادت به خوابیدن کاهش از هفت ساعت در شب داشتند را مورد بررسی قرار دادند.

کنترل وخانوم با الگوی صحیح خواب

نیمی از شرکت کنندگان تحت مشاوره ۴۵ دقیقه ای برای داشتن خواب بهتر قرار گرفتند. دنبال این مشاوره افزایش مدت خواب این افراد به مدت یک ساعت و نیم در هر شب بود. نیم دیگر شرکت کنندگان هیچ مشاوره ای دریافت نکـــرده و در قالب گروه کنترل بودند.

پایانی شرکت کنندگان مجهز به سنسور حرکت برای ردیابی میزان خواب شبانه شرکت کنندگان و همچنین مدت زمان بیداری قبل خواب شان در رختخواب بودند. خواب و رژیم غذایی این افراد به مدت یک هفته تحت کنترل بود.

نتایج نشان داد ۹ فرد از هر ۱۰ فرد دریافت کننده مشاوره، مدت زمان خواب شان در طول یک هفته، از ۵۲ دقیقه تا حدود یک ساعت و نیم افزایش یافته بود. اما هیچ تغییر قابل توجهی در الگوی خواب افراد گروه کنترل اتفاق نیفتاده بود.

محققان دریافتند افرادی که خواب شان افزایش انجام گرفته بود مصرف روزانه مواد قندی افزودنی شان ۱۰ گرم کاهش انجام گرفته بود.

مهر