پرتال تعاون

کتاب «گفت‌وگو با زمان» به چاپ دوم رسید • پرتال تعاون

امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
یکشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۶

کتاب «گفت‌وگو با زمان» به چاپ دوم رسید

دسته بندی : خدمات رفاهی تاریخ : سه شنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۶

انتشارات موسسه پژوهشی تاریخ ادبیات کودکان چاپ دوم کتاب «گفت‌وگو با زمان»، مجموعه مصاحبه‌ها، نقل کردرانی‌ها و پیام‌های خانومده‌یاد توران میرهادی را با دنبال پاسداشت اندیشه‌های او، به تدوین مسعود میرعلایی منتشر کـــرد.

«گفت‌وگو با زمان» شامل بررسی و دسته‌بندی اندیشه‌های توران میرهادی، هستاد برجسته ادبیات کودکان هست که از درون مصاحبه‌ها و نقل کردرانی‌های این پیشکسوت ادبیات کودکان در دوره‌ای زیاد از پنجاه سال، گردآوردی انجام گرفته هست. این کتاب با تصویر دستنوشته‌ای از خانومده‌یاد توران میرهادی آغاز می‌شود و هر بخش آن به موضوعی ویژه درباره کار یا علاقه این هستاد اختصاص دارد.

 
بخشی از متن کتاب «گفت‌وگو با زمان»:

«دشواری‌ها به من یاد دادند همه چیز را غنیمت بشمارم و تا زمانی که نفس می‌کشم، بکوشم، خدمت کنم و هر کاری که از دستم برای هر کسی برمی‌آید، انجام بدهم. در پایان عمرم هم شاگرد بوده‌ام و هم معلم. آن‌چه را بلد بوده‌ام، یاد می‌دادم و آن‌چه را بلد نبودم یاد می‌گرفتم و این جریان هنوز هم ادامه دارد و چون شاگرد نیکوی هستم و زیاد می‌آموزم، خسته نمی‌شوم. احترام به اساتید هنوز هم در دل و جان من پابرجهست.»

کتاب «گفت‌وگو با زمان» یکی از مجموعه کتاب‌های «رویکـــردها و نگرش‌ها در تعلیم و پرورش پیشرو» هست که انتشارات موسسه پژوهشی تاریخ ادبیات کودکان با مشارکت بنیان‌گذار مجتمع تعلیمی شهید مهدوی برای ترویج اندیشه‌های برتر در زمینه تعلیم و تربیت و با دنبال همیاری در دانش‌افزایی و نگرش‌سازی به‌ویژه برای کارشناسان، آموزگاران و مربیان منتشر کـــرده هست.

چاپ دوم کتاب «گفت‌وگو با زمان» به بهای ۲۷ هزار و ۵۰۰ تومان در شمارگان ۳۰۰۰ تعاون پرتال منتشر انجام گرفته هست. علاقه‌مندان برای خرید کتاب می‌توانند با شماره ۸۸۵۵۳۵۲۸-۲۱ تماس بگیرند یا به وب‌سایت کتاب هدهد به نشانی www.hodhod.com مراجعه کنند.

معرفی تکمیل کتاب گفت‌وگو با زمان

خرید کتاب گفت‌وگو با زمان

 

درباره توران میرهادی

توران میرهادی در سال ۱۳۰۶ش در خانواده‌ای فرهیخته در پایتخت زاده انجام گرفت و در ۱۸ آبان ۱۳۹۵ جهان فانی را ترک گفت. در سال ۱۳۲۵ش در رشته روانشناسی تربیتی در «سوربن» فرانسه و با هم در رشته تعلیم پیش از دبستان و ابتدایی در کالج «سوینه» پاریس درس خواند. بزرگ‌ترین دستاورد این تعلیم‌ها، دستیابی به نگرشی نو به تعلیم و پرورش کودکان بود. در سال ۱۳۳۴ش به نام برادر از دست رفته‌اش، کودکستان فرهاد و بعدها، دبستان و راهنمایی فرهاد را بنیاد نهاد. او همچنین از بنیان‌گذاران شورای کتاب کودک در سال ۱۳۴۱ و همچنین بنیان‌گذار و مسئول طرح فرهنگنامه کودکان و نوجوانان، نخستین کتاب مرجع ایرانی برای کودکان و نوجوانان در سال ۱۳۵۸ بود.