پرتال تعاون

کاشت ریش و سبیل از روش ها تا عوارض • پرتال تعاون

امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷

کاشت ریش و سبیل از روش ها تا عوارض

دسته بندی : خدمات رفاهی تاریخ : دوشنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۶

کاشت ریش و سبیل از روش ها تا عوارض

کاشت ریش و سبیل به این صورت هست که در قسمت‌ هایی از صورت که موی کمی دارد یا ابداً مویی در آن ناحیه وجود ندارد، مو کاشته می‌شود. کاشت ریش و سبیل معمولا در نواحی بالای لب و روی چانه انجام می‌شود. کاربرد دیگرش به جز پرپشت انجام گرفتن محاسن، می‌تواند پوشاندن جای زخم‌های آکنه و جوش باانجام گرفت.

مانند کاشت مو روی سر و کاشت ابرو، موهای کاشته انجام گرفته روی ریش و سبیل نیز از پشت و اطراف سر برداشته می‌شوند. این عمل می تواند زیبایی صورت شما را افزایش کند و باید توجه کنید که موها بایست از یک ناحیه برداشته شوند تا رنگ یکسانی داشته باشند. به همین دلیل زمانی از پشت و زمانی از سایر نواحی موها برداشته می‌شوند.

بعد از انجام کاشت ریش و سبیل، این موها همیشگی بوده و نظیر سایر مو های صورت به رانجام گرفت خود ادامه می‌دهند و خصوصیاتشان همانند آنههست. همچنین، موهای کاشته انجام گرفته راه هم می‌توانید مثل موهای صورت بخانومید و هر روز ابداًح کنید.
عمل کاشت ریش و سبیل نیز با بی حسی موضعی انجام می‌شود هیچ دردی برای بیمار در حین عمل ندارد و تقریبا یک ساعت طول می‌کانجام گرفت. در ضمن جای زخم نیز نمی‌ماند. مراد از گذاشتن پیازهای مو به حالت هنری در درون ریش (و یا سایر مو های صورت)، زیاد کـــردن تراکم موها و یا تقویت آن‌ها هست.

 علل ريزش مو در ريش و سبيل

۱- جوشگاه‌های ناشی از اعمال جراحی ، ضربه يا سوختگی

۲- فقدان مو به طور مادرزادي در نواحی ريش و سبيل

۳- علل ترميمی شكاف كام و لب

۴- ريزش موی ناشی از بيماری‌های ايجاد كننده جوشگاه زخم

۵- التهاب فوليكولهای مو

 

 

کاشت ریش و سبیل از روش ها تا عوارض

نحوه کاشت ریش و سبیل طبیعی

مشابه سایر انواع خدمات ترمیم مو، پیوند مو به صورت از ناحیه سر بیمار گرفته می‌شود. مویی که در ناحیه سر رانجام گرفت می کند، همواره دارای ساختار مشابه و فرآیند رانجام گرفت عادی مشابه موهای ریش و سبیل هست و به این ترتیب متخصصان می‌توانند از این مو برای کاشت ریش و سبیل طبیعی نیز هستفاده کنند. هنگامی که بیمار به ظاهر مورد نظر خود با کاشت مو رسید، این نتایج می‌تواند دائمی باانجام گرفت اما مشابه سایر موهای طبیعی بدن، نیازمند مراقبت هم هست. به منظور اطمینان از ایجاد ظاهر تکمیلاً طبیعی پس از کاشت موی صورت، پیوند های مو به صورت تکی و دو تایی بر روی صورت انجام می‌شود و نتیجه این ترمیم مشابه حالت عادی رانجام گرفت موهای ریش و سبیل هست. متخصصان همچنین به دقت محل کاشت پیوندها را کنترل می‌کنند تا به این ترتیب زاویه معقول برای کاشت مو به منظور شبیه سازی ظاهری طبیعی برای موهای صورت ایجاد شود. به این منظور پیوندهای مورد نیاز به صورت میکروسکوپی گرفته و کاشته می شوند و به این ترتیب ریسک باقی ماندن جآسوده بر روی پوست پس از کاشت ریش و سبیل به حداقل می‌رسد.

روش‌های کاشت ریش و سبیل

۱روش‌FUT

یکی از روش‌های کاشت ریش و سبیل، روش FUT هست که به روش برداشت نواری یا روش نواری نیز معروف هست. در این روش یک نوار ۳ تا ۴ اینچی از محل اهداکننده در سر برداشته انجام گرفته و به گرافت‌های کوچک که هر کدام شامل ۴ تار مو هست تقسیم می‌شود. این مینی گرافت‌ها در ناحیه مورد نظر در ریش کاشته می‌شود و مانند موهای دیگر رانجام گرفت می‌کند. این عمل تحت بیهوشی موضعی انجام انجام گرفته و کل درمان در ۴ تا ۸ ساعت انجام انجام گرفته که مدت زمان انجام آن به تعداد گرافت های پیوندی بستگی دارد.

 عوارض روش‌FUT

* تورم و درد در صورت

* بجا ماندن اسکار پشت سر

* تراکم کم

* رانجام گرفت نامنظم موها

 

 

 

۲-روش FUE

روش دوم کاشت سبیل و ریش به روش FUE معروف هست و همانند روش FUT موی پیوندی از سر گرفته می‌شود. مزیت این روش در این هست که در محل اهداکننده اسکاری (جای زخم) ایجاد نمی‌شود. به همین دلیل و به دلیل این که هیچ کس دوست ندارد در صورت خود اسکاری داشته باانجام گرفت برای کاشت ریش و سبیل فقط از روش FUE هستفاده می‌شود. زمانی که از روش FUE برای کاشت ریش و سبیل هستفاده می‌شود نتایج حاصله تکمیلاً طبیعی به نظر می‌رسد و کسی متوجه کاشته انجام گرفتن ریش و سبیل در صورت نمی‌شود. پیوند سبیل علاوه بر این که موهای از دست رفته را به صورت بازمی‌گرداند بلکه به بیمار در گیمابی اعتماد به نفسش نیز کمک می‌کند.

۳-روش SUT

این متد تغییری نو را در پیوند موی طبیعی و قابل رانجام گرفت که برای (موی سر- ریش – ابرو و مژه)  که با تراکمی زیاد بالا و خواب و خط رویش زیاد طبیعی هست، را انجام پذیر کـــرده هست .

همچنین می‌شود از مزایای این تکنیک گفت که دیگر نیازی به کوتاهی موهای شخص نبوده – همچنین شما عزیزان رویت موهای کاشته انجام گرفته خود و تراکم آن را در همان روز کاشت شاهد هستید، زیرا با این تکنیک می‌شود موها را تا بلندی ۱ سانتی متری پیوند زد.

کاشت ریش و سبیل از روش ها تا عوارض

 

تامین موهای مورد نیاز برای کاشت ریش و سبیل

یکی از روش ها برای کاشت ریش، هستفاده از خود ریش هست. اگر فرد ریش داشته باانجام گرفت، می توان ریش ها را از مکان هایی که نیازی نیست برداشت و در مکان مورد نظر پیوند زد. این عمل به کمک تیغه های کاهش از یک میلیمتر انجام می‌شود. این روش در صورتی قابل انجام هست که فرد ریش داشته باانجام گرفت.

اما نوع دیگر پیوند و یا کاشت ریش، در صورتی هست که فرد فاقد ریش هست. در این حالت موها از ناحیه سینه، گردن و نواحی اطراف ریش برداشته و در محل مورد نظر کاشته می شوند.

به صورت حتم مقدار موها به شما بستگی دارد. بعضی ها با ریش کم پشت و بعضی ها با ریش پرپشت موافق اند. کاهشین مقدار موها برای پیوند ریش ۱۰۰۰ عدد هست. همچنین افزایشین عدد ۳۰۰۰ هست.

برای کاشت سبیل، ردیف نازکی مو از پشت سر برداشته می شود. سپس تارهای مو را جدا می کنند و آنها را می کارند. در کاشت سبیل هم تعداد موها به درخوهست شما بستگی خواهد داشت. به صورت حتم تعداد حداقل موها ۴۰۰ و حداکثر ۸۰۰ برای ناحیه سبیل می باانجام گرفت. پس از ۴ تا ۶ ماه هم می توان مجدد اقدام به کاشت سبیل در نواحی کم تراکم کـــرد.

 

 کاشت ریش و سبیل برای چه کسانی معقول هست

۱-افرادی که به طور ژنتیکی ریش و سبیل آن‌ها رانجام گرفت نمی‌کند یا ریش کم‌پشت دارند و یا قسمت‌هایی از آن خالی هست.

۲-افرادی که قسمتی از ریش صورت آن‌ها به دلیل زخم یا سوختگی و یا بخیه، رانجام گرفت نمی‌کند و با این عمل علاوه بر رویش مجدد ریش‌ها می‌توانند جای زخم و سوختگی را بپوشانند.

۳-افرادی که ریش پراکنده‌ای دارند و دوست دارند خط ریش مرتبی داشته باشند.

۴-افرادی که الگوی پر پشت یا کم پشت بودن موهای صورت خود را می‌خواهند تغییر بدهند.

عمل کاشت ریش و سبیل در کسانی که میان ۲۰ تا ۲۲ سال دارند می‌تواند اجرا شود به این دلیل که در این سنین، سطح هورمون های شخص به اندازه پایه‌ای رسیده هست. کاشت ریش و سبیل طبیعی برای جناب آقاانی بهتر هست که می‌خواهند ته ریش دو روزه ای را بر روی صورت خود داشته باشند اما به خاطر موهای نامرتب صورت و یا نبود آن‌ها، این امکان برایشان میسر نیست.

 

مشکلات احتمالی کاشت ریش و سبیل

۱- در هیچ کجای بدن مویی وجود ندارد که تکمیلا شبیه موی ریش و سبیل باانجام گرفت بنابراین موهای کاشته‌انجام گرفته با موهای فعلی ریش و سبیل تا حدی مطابقت ندارند و معمولا موهای کاشته‌انجام گرفته از لحاظ مشخصات ظاهری (مثل رنگ، ضخامت و…) تا حدی با موهای قبلی ریش و سبیل تفاوت خواهند داشت به صورت حتم باید در انتخاب محل دهنده مو برای کاشت ریش و سبیل دقت کـــرد تا این مشکل تا حد امکان کاهش شود.

۲- از آنجا که با لوازمی که در حال حاضر برای کاشت ریش و سبیل (که به صورت حتم زیاد ظریف و میکروسکوپیک هستند)، هستفاده می‌شوند، نمی‌توان تراکمی شبیه ریش و سبیل طبیعی ایجاد کـــرد، فاصله موهای کاشته انجام گرفته افزایش از موهای طبیعی ریش و سبیل خواهدبود. به صورت حتم می‌توان در جلسه‌های دوم و سوم کاشت ریش و سبیل، این فاصله‌ها را کم کـــرد ولی به هر حال تراکم آن هیچ‌تایم شبیه ریش و سبیل طبیعی نخواهد انجام گرفت.

۳- با توجه به چرب‌بودن طبیعی پوست صورت در ناحیه، امکان بروز جوش‌های چرکی پس از کاشت ریش و سبیل افزایش از کاشت موی سر هست بنابراین گاهی باید بیمار برای مدتی پس از کاشت ریش و سبیل آنتی‌بیوتیک مصرف کند. به صورت حتم این مشکل رانجام گرفت موهای کاشته‌انجام گرفته را مختل نخواهد کـــرد.

کاشت ریش و سبیل از روش ها تا عوارض

 بعد از کاشت ریش و سبیل

پس از کاشت ریش و سبیل طبیعی، بیمار می تواند موهای صورت خود را ابداًح کـــرده و ظاهر موهای صورت را با توجه به نظر خود تنظیم نماید. برای ایجاد یک ظاهر طبیعی، موهای ریش و سبیل به صورت منفرد و گاهی اوقات دو تایی کاشته می‌شوند. در این زمان باید  مراقبت کافی در ارتباط با کاشت موهای صورت در ارتباط با محل دقیق پیوندها و زاویه آنها به عمل آید. هنگامی که موها در محل کاشته انجام گرفت، نتایج حاصل از آن برای بیمار دائمی خواهد بود.

۱٫ابداًح صورت

به طور معمول از بیماران خوهسته می شود که بین ده روز تا دو هفته پس از کاشت ریش و سبیل از ابداًح کـــردن موهای صورت خود خودداری کنند. به صورت حتم این زمان که توسط جراح تعیین می شود با توجه به شرایط هر بیمار متفاوت هست. بعضی از بیماران می‌توانند یک هفته پس از کاشت ریش و سبیل با آرامی و احتیاط موی صورت خود را کوتاه کنند و ریش و سبیلی که کاشته انجام گرفته تا حداقل ده روز مانند ته ریش باقی می‌ماند.

۲٫ ریکاوری و بهبود بعد از کاشت

پس از عمل شما نباید به مدت ۵ روز ناحیه ریش و سبیل را به آب بخانومید. همچنین بعد از ۱ روز می توانید به سرکار خود بروید. اما آثار عمل باقی خواهد ماند که به صورت حتم زیاد نیست. همچنین پس از ۳ ماه موها برای متداوم رانجام گرفت می کنند.

۳٫ماندگاری ریش و سبیل کاشته انجام گرفته

نتایج حاصل از پیوند مو به صورت و کاشت ریش و سبیل دائمی و همیشگی هستند. مویی که جدیدا پیوند زده انجام گرفته مانند موی معمولی رانجام گرفت خواهد کـــرد این حالت برای متداوم ادامه خواد داشت. موی پیوند زده انجام گرفته طبیعتا خصوصیات قبلی خود را حفظ خواهد کـــرد و ریزش نخواهد داشت و از الگوی ریزش مو یا کم پشت بودن موها در ناحیه‌ای که کاشته انجام گرفته پیروی نمی‌کند و ثابت باقی خواهد ماند.

۴٫روند رانجام گرفت موهای کاشته انجام گرفته

افرادی که در ناحیه ریش و سبیل پیوند مو انجام می دهند در مقایسه با کسانی که پیوند موی سر انجام داده اند ، به طور واضح و آشکارتری رانجام گرفت موی خود را مشاهده می‌کنند. معمولا دو ماه پس از کاشت مو شما رانجام گرفت چشمگیری را در موهای پیوند زده انجام گرفته خواهید دید. در صورتی که می‌خواهید بگذارید ریش و سبیل شما خیلی بلند شود باید بین ۴ تا ۶ ماه تایم بگذارید.

 

مزایای کاشت ریش

جناب آقاان غالباً به دلیل مزایای متعدد کاشت ریش طرفدار سردشوار این عمل هستند. بعضی از مزایای کاشت ریش عبارت هست از:

* ایمنی عمل

* دائمی و طبیعی بودن نتایج

* باقی نماندن جای زخم روی صورت

* لکه لکه نانجام گرفتن ریش

* فقط با یک بار انجام انجام گرفتن عمل و بدون نیاز به دارو نتیجه دلخواه به دست می‌آید.

* موی کاشته انجام گرفته صورت را می‌توان تراشید و ابداًح کـــرد.

* جراحی کاشت مو را می‌توان برای پوشاندن جای زخم و رویش خط ریش نیز انجام داد.

* تهاجم این عمل حداقل هست و هیچ اثر جانبی در پی ندارد.

 کاشت ریش و سبیل از روش ها تا عوارض

 

عوارض کاشت ریش و سبیل

کلیه عمل های جراحی عوارض جانبی دارند. عوارض جانبی کاشت ریش و سبیل از قرار زیر هست:

* خونریزی

* عفونت

* بی حسی یا سفتی ( متایمی)

* درد

* ورم پیشانی و یا صورت

* ایجاد جای زخم در ناحیه اهدا کننده یا دریافت کننده

* رانجام گرفت نامعقول موهای پیوندی

* ظاهر غیرطبیعی موی پیوندی

هرگونه کپی برداری با نام دکتر سلام و پیوند دهی مستقیم مجاز هست