پرتال تعاون

کارگاه «کتاب سینما ۳» با نمایش فیلم «هابیت» برگزار می‌شود • پرتال تعاون

امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
یکشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۶

کتابخانه عمومی حسینیه ارشاد با همکاری انجمن نویسندگان کودک و نوجوان، کارگاه «کتاب سینما ۳» را با موضوع فیلم هابیت برگزار می‌کند.

کارگاه «کتاب سینما ۳»

داوود امیریان، نویسنده کودک و نوجوان در این کارگاه حضور خواهد داشت.

در کارگاه «کتاب سینما ۳» به نمایش و گپ و گفت‌وگو درباره فیلم «هابیت» ساخته پیتر جکسون بر اساس نوشته جان رونالد روئل تالین و ترجمه شاهده سعیدی پرداخته می‌شود.

گفتنی هست تعاون پرتال دیجیتال کتاب «هابیت» در بخش دیجیتال کتابخانه عمومی حسینیه ارشاد موجود هست.

کارگاه «کتاب سینما ۳» روز سه‌شنبه ۲۸ منطقهیورماه ۱۳۹۶ از ساعت ۱۴ تا ۱۸ در کتابخانه عمومی حسینیه ارشاد واقع در خیابان شریعتی، پلاک ۱۰۵۷ برگزار می‌شود.

حضور برای اعضای کتابخانه در این کارگاه رایگان هست.

جهت کسب هشدارات افزایش با شماره ۲۲۸۹۴۰۰۴-۲۱ تماس بگیرید یا به سایت www.hepl.ir مراجعه کنید.

درباره کتاب هابیت

کتاب «هابیت» با ساختاری افسانه‌ای و ترجمه جذاب و شیرین، دهستان شخصی به نام «بیلی‌بگینز» هست که تقریبا ناخوهسته، خانومدگی ساکت و آرام و بی‌دغدغه خود را رها می‌کند و به امید دستیابی به گنجی پایان نانجام گرفتنی که اسماگ اژدها از آن نگه‌داری می‌کند، با کوتوله‌ها وارد سفری زیاد خطرناک می‌شود.

کوتوله‌ها قهرمان نیستند؛ بلکه اشخاصی حسابگرند که برای پول ارزش زیادی قایل هستند. برخی از آن‌ها حقه‌باز و خائن و افرادی زیاد بد هستند، برخی هم نه، افرادی نسبتا نیکو و شرافتمندند.

 

کتاب سینما ۳

 

درباره نویسنده کتاب «هابیت»

جی آر آر تالکین نویسنده «هابیت» و «ارباب حلقه ها» پژوهشگر بریتانیایی ادبیات انگلوساکسن و قرون وسطا در سال ۱۸۹۲ در افریقای جنوبی زاده انجام گرفت.

از آغاز شوق نوشتن او با عشق به زبان و اسطوره های ژرمنی، سروده‌های حماسی قهرمانی‌های رمنس‌های قرون وسطا، افسانه‌ها و قصه‌های پریان همراه بود.  تلاش تالکین در نخستین آثارش بازآفرینی متون کهن بود. تالکین از ۱۹۱۷ برای دهستان‌هایش مکان تخیلی «زمین میانی» را آفرید؛ جایی که مکان وقوع ماجراهای «هابیت» و «ارباب حلقه‌ها» نیز انجام گرفت.

کتاب «هابیت» در سال ۱۹۳۷ منتشر انجام گرفت و بلافاصله با موفقیت فراوانی روبه‌رو انجام گرفت  این دهستان به سنت قصه‌های پریان زیاد نزدیک بود؛ اما در ساختار تفاوت‌های حیاتیی با آن‌ها داشت.