پرتال تعاون

چگونه ویزای گردشگری، کار و تحصیلی ترکیه بگیریم • پرتال تعاون

امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
جمعه ۳ آذر ۱۳۹۶

چگونه ویزای گردشگری، کار و تحصیلی ترکیه بگیریم

دسته بندی : خدمات رفاهی تاریخ : چهارشنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۶

فهرست سرفصل ها

ویزای ترکیه ؛ ترکیه یکی از حیاتی‌ترین دنبال‌های گردشگری آقام ایران برای گذراندن تعطیلات هست. هرساله تعداد میلیون ایرانی در ایام مختلف بخصوص در تعطیلات نوروز به این کشور زیبا سفر می‌کنند. ما قصد داریم تا در ادامه این مطلب شرایط اخذ ویزا و سفر به ترکیه را برای شما شرح دهیم.

آیا برای سفر به ترکیه نیاز به ویزا هست؟

ترکیه

خوشبختانه بر اساس توافق بین دولت‌های ترکیه و ایران برای سفر متقابل، منطقهوندان این دو کشور نیازی به دریافت ویزای مسافرتی ندارند. این بدان معنهست که شما فقط با داشتن یک پاسپورت با ۶ ماه اعتبار و یک مهر ورود، وارد کشور ترکیه شوید و همچنین اجازه دارید به مدت ۹۰ روز در این کشور بمانید. به صورت حتم به خاطر داشته باشید ورود شما فقط برای گردشگری و تفریح در ترکیه مجاز هست و شما اجازه کار و فعالیت اقتصادی را نخواهید داشت. همچنین دریافت ویزای گردشگری ترکیه تکمیلاً رایگان هست و در فرودگاه‌ها و مرزهای زمینی این کشور هنگام ورود برایتان صادر خواهد انجام گرفت.

چگونه ویزای کار دریافت کنیم؟

ترکیه

اگر شما بخواهید برای شرکتی در ترکیه کار کنید پس حتما نیازمند دریافت ویزای کار هستید. برای این کار شما باید به کنسولگری ترکیه در ایران مراجعه کنید و مدارک مورد نظر کار اعلام انجام گرفته را به سفارت تحویل دهید، سفارت در طی مدت ۳ماه مدارک شما را مورد برسی قرار می‌دهد و سرانجام نتیجه را به شما اعلام می‌کند. اگر شما موفق به دریافت ویزای کاری بشوید یک ویزای ۱ ساله در ابتدا برایتان صادر می‌شود، بعد از پایان مدت زمان ویزا اگر مشکل خاصی نداشته باشید مجدد این ویزا را می‌توانید تا ۳ سال تمدید کنید، بعد از آن می‌توانید ویزا را تا ۶ سال تمدید کنید و بعد از آن هم امکان دریافت ویزای کار دائم را دارید.

 

چگونه ویزای تحصیلی دریافت کنیم؟

ترکیه

اگر می‌خواهید به عنوان دانشجو وارد کشور ترکیه بشوید و در آنجا تحصیل کنید ابتدا باید یک پذیرش از دانشگاه مورد نظر داشته باشید و ثبت نام خود را در آن دانشگاه قطعی کـــرده باشید و سپس با مدارک ثبت نام و تحصیلی خود به سفارت ترکیه در ایران مراجعه کنید تا مراحل  صدور ویزای تحصیلی شما انجام شود. به خاطر داشته باانجام گرفت ویزای تحصیلی در ترکیه به صورت ۱ ساله صادر می‌شود و در صورت اینکه شما نیازمند تحصیل در مدت زمان افزایشی باشید ، هرساله باید ویزای خود را تمدید کنید.

آدرس سفارت و کنسولگری‌های ترکیه در ایران

کنسول ترکیه

-سفارت ترکیه: پایتخت، خیابان فردوسی، پلاک ۳۳۷ ، تلفن: ۳۵۹۵۱۱۰۰ (۰۲۱)

-کنسولگری ترکیه در تبریز؛ تبریز، کوی ولیعصر، خیابان فروغی، فلکه همافر، کوچه فرهنگیان، پلاک ۸ تلفن: ۳۳۲۷۱۸۸۲ (۰۴۱)

-کنسولگری ترکیه در ارومیه؛ ارومیه، خیابان شهید دکتر بهشتی، پلاک ۳۰ تلفن: ۳۳۴۷۸۷۷۰ (۰۴۴)

-کنسولگری ترکیه در مشهد؛ مشهد، بلوار سجاد، خیابان گلایل، پلاک ۴۵؛ تلفن: ۳۷۶۴۵۱۵۰ (۰۵۱)

 

loading…

***