پرتال تعاون

پیشنهادات طب سنتی برای مقابله با ریزش و سفیدی مو • پرتال تعاون

امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷

پیشنهادات طب سنتی برای مقابله با ریزش و سفیدی مو

برخی روش های درمانی خانگی می توانند باعث متوقف انجام گرفتن ریزش موی ما شوند. گاهی اوقات ضعف سیستم گوارشی و کبدی عامل ریزش و سفیدی مو می شود. در ادامه برخی از راهکارهای طب سنتی را برای مقابله با ریزش و سفیدی مو در اختیارتان قرار خواهیم داد.

ترکیب حنا, وسمه, روغن کنجد و زرده تخم‌مرغ محلی می‌تواند از ریزش مو جلوگیری کند و موهای سفید را نیز سیاه می‌کند که در ادامه نحوه ساخت این ضماد تعلیم داده انجام گرفته هست.

برای رفع سفیدی و ریزش مو در طب سنتی تعاون پرتال‌های فراوان وجود دارد به صورت حتم باید دانست که ریزش و سفید انجام گرفتن مو به‌دلیل اختلال در اعضای داخلی بدن نیز ایجاد می‌شود.

تقویت معده و کبد می‌تواند از ریزش مو و سفید انجام گرفتن موها جلوگیری کند به صورت حتم ضمادهای مالیدنی بر سر نیز کمک‌کننده هست و موجب سفت انجام گرفتن ریشه موها و رفع غلظت در آن ناحیه می‌شود.

پیشنهادات طب سنتی برای مقابله با ریزش و سفیدی مو

ضماد رفع سفیدی و ریزش مو

یک قاشق مرباخوری حنا همراه با نصف قاشق مرباخوری وسمه (باید دانست که متداوم مقدار وسمه نصف مقدار حنا هست) همراه با یک عدد زرده تخم‌‌مرغ (ترجیحاً تخم‌مرغ محلی) مخلوط کنید، سپس روغن کنجد را آرام آرام به ضماد کف سر اضافه شود تا مانند مهست روان و شل شود.

این مقدار ضماد فقط برای کف سر کافی هست به صورت حتم می‌توان این مقدار را تا ۱۰ برابر افزایش داد و برای کل سر هستفاده کـــرد.

ضماد را به کف سر زده و ماساژ داده شود؛ حداقل ۲ ساعت باید سر را با کلاه یا روسری که کف سر و موها با محیط بیرون تماس نداشته باانجام گرفت، پوشاند.

انجام چنین عملی بر کف سر و هستفاده از ضماد حنا, وسمه و روغن کنجد با زرده تخم‌مرغ حداقل باید ۴۰ شب انجام شود تا درمان تکمیل شود‌، نکته حیاتی و نخستیه اینست که باید از غذاها و سبک خانومدگی مطابق مزاج هستفاده کـــرد تا این درمان افزایشین اثر را داشته باانجام گرفت.

تسنیم