پرتال تعاون

هفته ۳۵ بارداری هست ولی هنوز کودک من نچرخیده هست • پرتال تعاون

امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷

هفته ۳۵ بارداری هست ولی هنوز کودک من نچرخیده هست

دسته بندی : خدمات رفاهی تاریخ : دوشنبه ۲۷ فروردین ۱۳۹۷

تقریباً در هفتۀ ۳۵ م بارداری کودک فقط ۳ هفته کوتاه برای تکمیل رانجام گرفت دارد. در این دوران کودک به سمت پایین می­ چرخد تا نفس بکانجام گرفت و سرش به طرف پایین می ­رود. اگر کودک درست موقعیت نگیرد نچرخد و یا کج شود، آن را بریچ می ­نامند که موقعیتی هست که ناآسوده کننده و حتی خطرناک هست.


سه ماه آخر و زایمان بریچ

حدود هفتۀ ۳۵ باردار، نوزاد شما در زمان معقول برای به دنیا آمدن قرار می­گیرد بعد هفتۀ ۳۸ او آنقدر بزرگ انجام گرفته که قادر نیست آزادانه حرکت کند. اگر کودکتان مورب انجام گرفته هست طوری که پایش به سمت بالا متمایل هست بالاخره چرخش را پایان می­کند. اما اگر نتوانسته باانجام گرفت بچرخد بریچ پا ایجاد می­شود که با توجه به انجمن بارداری آمریکا می­تواند مشکل ساز باانجام گرفت.


موقعیت بریچ

متأسفانه، هیچ راهی برای جلوگیری از بریچ کودک وجود ندارد. اگرچه خانومان دارای رحم غیرطبیعی، یا مایع آمونیاک غیر متعادل افزایش دچار زایمان بریچ می­شوند. اگر کودک شما بین ۳۵ تا ۳۸ هفته درست نچرخید دکتر ممکن هست یک روش به نام روش خارج بینی یا ECV  را توصیه می­کنند تا کودک بچرخد. اگر پاسخ ندهد، شما به احتمال زیاد نیاز به وضعیت C که در این وضعیت شرایط بهتر از یک زایمان طبیعی هست.


نسخۀ خارج سری

ECV روشی­ هست که با آن پزشک از خارج رحم سعی می­ کند کودک را بچرخاند در بیمارستان با شل کـــردن عضلات و ابزار سلامت خود و کودکتان را کنترل می ­کنید. ( با توجه به آکادمی پزشکان خانواده آمریکا).

در حالی که شما دراز کشیده، کاهش با هستفاده از دست­هایش روی شکم شما می­کانجام گرفت تا کودک به موقعیت معقول بچرخد. درصد موفقیت ECV 65% هست.


جایگزین

چون هیچ جایگزین قابل اعتمادی برای سزارین یا ECV وجود ندارد، شما می­توانید درمان های غیردارویی را امتحان کنید. به پشت دراز بکشید، طوری که لگن­تان از زمین بالا باانجام گرفت. از یک بالش هستفاده کنید. حدود ۵ الی ۱۵ دقیقه در این موقعیت بمانید. همچنین شما می­توانید از یک تکنیک قدیمی فیتیله­گذاری هستفاده کنید. در نهایت می­توانید از یک روش هیپنوتیزم هستفاده کنید تا به تغییر موقعیت نوزاد کمک شود.


ترجمه انجام گرفته از: livestrong.com