پرتال تعاون

نقد و بررسی: پلن رژیم غذایی FullBar • پرتال تعاون

امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷

نقد و بررسی: پلن رژیم غذایی FullBar

دسته بندی : خدمات رفاهی تاریخ : دوشنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۶

FullBar نوعی رژیم غذایی نیست، بلکه نوعی محصول غذایی طراحی انجام گرفته توسط متخصص جراحی چاقی یعنی مایکل اسنایدر هست که برای شبیه سازی با روش جراحی کاهش اشتها و کاهش وخانوم طراحی انجام گرفته هست. همانند جراحی­ های کاهش وخانوم که اندازه معده تان را از لحاظ فیزیکی کاهش می­دهند، FullBars برای کمک به احساس سیری شما طراحی انجام گرفته هست، تا در وعده­ های غذایی خود غذای کاهشی بخورید.

اسنایدر می گوید: کاهش اشتها بوسیله دریافت ۱۵۰ الی ۱۸۰ کالری از FullBar به همراه ۸ لیوان آب به شما در انتخاب بهتر و معقول ­تر مواد غذایی کمک می­کند. “مصرف  FullBars موجب می ­شود تا مغز شما فرمان سیری نسبی را برای معده ­تان بفرستد، بنابراین افراد تحت درمان با این رژیم غذایی آگاهی زیادتی از میزان گرسنگی خود یافته و غذاهای سالم­تری می­خورند”.

FullBars میان وعده­ای ساخته انجام گرفته از غلات فیبری هست که معده شما را پر کـــرده، به صورت حتم FullBar به عنوان جایگزینی برای مواد غذایی طراحی نانجام گرفته هست. FullBars حاوی هیچ گونه ماده­ ی شیمیایی برای کاهش اشتها نیست.

FullBars در شش طعم از جمله طعم­ های آلبالویی و کاکائویی در دسترس هستند. هر FullBar حاوی ۱ الی ۴.۵ گرم چربی، ۴ الی ۵ گرم فیبر و ۵ تا ۷ گرم پروتئین می­باانجام گرفت.

همچنین اسنایدر تعاون پرتال­ ی مایعی از فول­بار موسوم به AquaFul را به فروش رسانده هست، به صورت حتم اخیراً خط تولید جدیدی موسوم به FullBites راه اندازی انجام گرفته هست، که نوعی تنقلات خوش طعم هست که برای جایگزینی با غذاهای سرپایی پرکالری طراحی انجام گرفته هست.


FullBar: آنچه شما می­توانید بخورید

وب سایت FullBar هیچ توصیه خاصی در مورد وعده های غذایی افراد نمی­ کند. تنها توصیه این رژیم غذایی مصرف FullBar  سی دقیقه قبل از دو وعده ­ی غذایی اصلی همراه با ۸ لیوان آب می ­باانجام گرفت.

اسنایدر در مصاحبه ای با به WebMD مطرح نموده که: “از مواد غذایی مفید و سالم هستفاده کنید – مقادیر زیادی پروتئین سالم بدون چربی، کربوهیدرات های پر فیبر، میوه ها، سبزیجات، لبنیات کم چرب . مقدار زیادی آب میل نمایید و مصرف نوشیدنی­ های شیرین و کربوهیدرات های تصفیه انجام گرفته را متوقف سازید” (با این حال این هشدارات به آسودهی در وب سایت FullBar یافت نمی ­شوند).

همچنین اسنایدر می ­افزاید که بهتر هست افراد تحت درمان با این رژیم بجای سه وعده غذایی معمول، روزانه ۵ الی ۶ وعده غذایی کوچک صرف کنند.

وی می­گوید: زیادی از آقام از خوردن وعده های غذایی در طی روز سرباز می ­خانومند و در طول روز گرسنگی می­کشند، و سپس در صرف شام زیاده ­روی می­کنند”. او ادامه می ­دهد: “اما اگر شما وعده­ های غذایی کوچکی را به همراه دو FullBar در طی روز مصرف نمایید، کنترل افزایشی بر تکانه ­ها و انتخاب­ های غذایی خود خواهید داشت.

“مطالعات نشان داده اند که کسانی که از وعده های غذایی کوچکتر را در طول روز هستفاده می کنند، به کنترل بهتری از قند خون دست یافته، و در نتیجه، گرسنگی و کالری دریافتی خود را بهتر مدیریت می کنند.”

کاهش وخانوم از طریق مصرف محصولات FullBar  منوط به مصرف غذاهای سالم هست. به عنوان مثال، اگر شما از محصولات FullBar هستفاده نمایید ولی در عین حال بجای غذاهای سالمی مانند سبزیجات، غذاهای پرکالری مانند سیب زمینی سرخ کـــرده مصرف نمایید، در واقع با این کار خودتان را گول می­خانومید.


چگونگی اثربخشی محصولات FullBar

اسنایدر می گوید: مصرف محصولات FullBar دو بار در طی روز روشی آسان و ساده برای کاهش وخانوم هست. با نوشیدن آب، گندم های حاوی فیبر بالا در معده شما متورم انجام گرفته و ظرف مدت نیم ساعت سیگنال های مربوط به احساس سیری به مغز شما فرستاده می ­شود.

اسنایدر می گوید: “در این روش نه تنها کاهش گرسنه می ­شوید، بلکه خودتان نیز باید بر انتخاب مواد غذایی خود کنترل داشته باشید،”. او می افزاید که محصولات FullBars را می توان برای کمک به کاهش یا حفظ وخانوم در یک دوره  زمانی کوتاه مدت و یا بلند مدت بکار گرفت.

شایان ذکر هست که در صورت هشدار شما از نشانه­ های گرسنگی خود، FullBar با احتمال افزایشی به شما کمک خواهد کـــرد. اما اگر شما سیگنال­ های سیری را نادیده بگیرید، ممکن هست اثرات FullBar را نادیده گرفته  و حتی دچار افزایش وخانوم شوید. در واقع، اگر شما محصولات FullBars را همراه وعده­ های غذایی روزانه خود مصرف نمایید، مصرف آنها می­تواند به دریافت ۲۵۰۰ کالری اضافی در طی یک هفته منجر شود.

درباره ورزش و آمادگی جسمانی این رژیم غذایی چه می­گوید؟ اگرچه ورزش بخشی از رویکـــرد کاهش وخانوم FullBar نیست، اسنایدر در مصاحبه با WebMD فعالیت فیزیکی را در طی روز توصیه می­کند.


آنچه کارشناسان درباره  FullBarمی­گویند

جیم وایت، نقل کردگوی انجمن رژیم غذایی آمریکا می­گوید: شما می توانید از محصولات FullBar برای کاهش اشتهایتان هستفاده کنید- یا اینکه می­توانید از مواد غذایی واقعی برای این کار بهره ببرید، به عنوان مثال یک تکه نان تست گندم همراه با کره بادام زمینی، و یا مخلوطی از مهست کم چرب و بذر کتان دارای کالری مشابه ی با محصولات  FullBarمی­باشند.

وایت می­گوید: “اگر چه مصرف محصولات­  FullBar و یا سایر محصولات مشابه کار آسودهی هست، ولی با اندکی پلن­ ریزی، می­توانید از طریق مصرف غذاهای کم کالری سرشار از فیبر [و] آب به اثرات مشابه ی دست یابید و در عین حال هزینه­ ی کاهشی را صرف نمایید”.

مطالعات نشان داده اند که شروع هر وعده غذا با سالاد و یا کاسه ­ای از سوپ سبزیجات می­تواند به شما کمک کند که در مجموع غذای کاهشی بخورید.

وایت راهنمایی­ های افزایش را برای کمک به ارزیابی میزان گرسنگی شما در صرف وعده ­های غذایی ارائه می دهد:

  • از خوردن وعده های غذایی سر باز نرنید. زیرا این کار به شما برای غلبه بر احساس عدم کنترل گرسنگی کمک می­کند.
  • برای دستیابی به آگاهی افزایشی نسبت به احساس سیری خود در طی صرف غذا به آرامی و آگاهانه غذا بخورید.
  • برای سرکوب گرسنگی خود در طی روز، وعده های غذایی کوچک و مکرر داشته باشید.
  • اطمینان حاصل کنید که پایانی وعده های غذایی شما حاوی مقداری از پروتئین بدون چربی، فیبر، و میزان کمی از چربی­ های سالم هستند. این ترکیبات مدت زمان احساس سیری شما را افزایش خواهند داد.
  • هر روز فعال باشید. فعالیت بدنی می ­تواند به کاهش اشتها کمک کند.
  • برای حفظ آب بدن و جلوگیری از مغلطه تشنگی با گرسنگی، آب زیاد بنوشید.
  • اگر چه میزان قند برخی از محصولات FullBars تا حدودی بالا هست ولی هیچ مشکلی در رابطه با مصرف آنها به عنوان میان وعده ­های غذایی وجود ندارد. ولی با این حال وایت می­ گوید بهتر هست افراد بجای
  • صرف پولشان برای خرید محصولات FullBars، پول خود را صرف عضویت در باشگاه­ های ورزشی نمایند.

همچنین وی می­گوید کاش شاهد ساخته انجام گرفتن یک پلن تعلیمی پیرامون محصولات FullBars باانجام گرفت، تا به افراد تحت درمان با این رژیم چگونگی هستفاده از محصولات FullBars را به عنوان بخشی از یک سبک خانومدگی سالم آمیخته با ورزش منظم تعلیم دهد.


تفکراتی درباره­ ی محصولات FullBar

در واقع هستراتژی FullBar رویکـــرد جدیدی در کاهش وخانوم نیست. ولی مادامی که این محصولات  معده شما را پر کـــرده و موجب کاهش مصرف کالری در موقع صرف غذا شوند، جزو روش ­های معقول و آسوده برای مهار اشتهای شما در خانه یا در محل کار محسوب می ­شوند.

در صورت تمایل به کاهش وخانوم، خواه با هستفاده از محصولات FullBar یا هر نوع میان وعده غذایی فیبری دیگری، هنوز هم باید از یک رژیم غذایی مغذی با کالری کنترل انجام گرفته و فعالیت بدنی منظم بهره ببرید.


ترجمه انجام گرفته از وبسایت: www.webmd.com