پرتال تعاون

موارد مصرف و عوارض جانبی قرص فلووکسامین • پرتال تعاون

امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
جمعه ۳ آذر ۱۳۹۶

موارد مصرف و عوارض جانبی قرص فلووکسامین

دسته بندی : خدمات رفاهی تاریخ : چهارشنبه ۲۲ شهریور ۱۳۹۶

مضرات قرص فلووکسامین قرص فلووکسامین عوارض قرص فلووکسامین عوارض جانبی قرص فلووکسامین درباره قرص فلووکسامین خواص داروی فلووکسامین

قرص فلووکسامین از محصولات دارویی هست که برای کاهش و کنترل هسترس توسط روانپزشکان تجویز می شود این دارو نیز مانند دیگر محصولات شیمیایی عوارض جانبی مخصوص به خود را دارد. در نظر داشته باشید هرگز نباید این دارو را به صورت خودسرانه میل کنید یا مصرف آن را به صورت خودسرانه قطع کنید چون آسیب های جبران ناپذیری برای سلامتی تان دربرخواهد داشت.

قرص فلووکسامین (Fluvoxamine) از داروهای ضد افسردگی هست که برای درمان ترس و وسواس فکری هم تجویز می‌شود.تهوع و اسهال از عوارض مصرف فلووکسامین هست

در خانومدگی پرتنش امروزی هستفاده از داروهای ضد افسردگی برای برخی افراد امری اجتناب‌ناپذیر هست. قرص فلووکسامین یکی از داروهای مشهور در این زمینه هست که توسط روانپزشکان تجویز می‌شود. در ادامه با موارد مصرف و عوارض احتمالی این دارو آشنا می‌شویم.

قرص فلووکسامین – عوارض قرص فلووکسامین
قرص فلووکسامین چیست؟

قرص فلووکسامین (Fluvoxamine) یک داروی ضد افسردگی از گروه مهارکننده‌های بازجذب سروتونین هست که افزایش برای درمان اختلال وسواسی اجباری هستفاده می‌شود. فلووکسامین نخستین دارویی‌ هست که اداره مواد غذائی و دارویی ایالات متحده آمریکا آن را برای درمان اختلال وسواسی جبری کودکان تأیید کـــرده هست.

تجویز فلووکسامین برای درمان افسردگی، اختلال وسواسی جبری، اختلال هراس و فوبیای اجتماعی و اختلال هسترس پس از سانحه شایع هست.

این دارو به صورت قرص خوراکی ۵۰ و۱۰۰ میلی‌گرم موجود می‌باانجام گرفت.

چنانچه مبتلا به افسردگی هستید و علاقه‌مند نیستید برای درمان از داروهای شیمیایی هستفاده کنید ما در پیوند زیر روش‌هایی طبیعی را برای شما پیشنهاد کـــرده‌ایم..

موارد مصرف، عوارض و تداخل دارویی:موارد مصرف، عوارض و تداخل دارویی:

 

موارد مصرف افسردگی وسوس فکری هسترس پس از سانحه احساس ترس عوارض تهوع، سوء هاضمه، یبوست، اسهال، اضطراب ،پریشانی ،بی قراری، فراموشی، احساس لرزش، خشکی دهان تداخل دارویی داروهای ضد افسردگی و دارهای اعصاب، لیتیوم، تریپتوفان، دیلتیازم، بامازپین، کلوزاپین، متادون، پروپرانولول، دیازپام

مقدا رو نحوه مصرف

از آنجا که این دارو بر روی سیستم عصبی تاثیر دارد، مصرف آن باید به صورت مداوم و تحت نظر پزشک باانجام گرفت و بر همین اساس میزان مصرف هم باید طبق نظر پزشک تعیین گردد. اگرچه ممکن هست در تعداد هفته ابتدایی درمان احساس بهبودی در شما ایجاد نشود، با این حال درمان خود را ادامه دهید و طبق پلن منظم به پزشک خود مراجعه کنید.
در صورتی که این دارو بصورت ۱ عدد در روز برای شما تجویز انجام گرفته باانجام گرفت، می‌توانید آن را در هر زمان از روز که آسوده‌ترید میل کنید اما برای همه روزها زمان مشخصی تعیین کنید و دارو را منظم مصرف نمایید. معمولا مصرف این دارو، عصرها برای بیماران معقول‌تر می‌باانجام گرفت.
توجه: اگر یکبار مصرف این دارو را فراموش کـــردید به محض یادآوری آن را مصرف کنید مگر اینکه موقع مصرف وعده بعدی فرا رسیده باانجام گرفت. توجه: قطع این دارو به صورت ناگهانی و بدون نظر پزشک، می‌تواند عوارض نامعقولی از جمله بروز حمله تشنجی برای بیمار در برداشته باانجام گرفت لذا قطع این دارو باید به صورت تدریجی و تحت نظر پزشک انجام شود.

تصویر قرص فلووکسامین – داروی افسردگی نکاتی که در ارتباط با مصرف این دارو باید بدانید

در ابتدای درمان با این دارو ممکن هست افکار ناآسوده کننده شما از گذشته افزایش شوند اما نگران نباشید. باید بدانید که این افکار ناشی از مصرف این دارو و شروع اثر بخشی آن می‌باشند و به مرور زمان برطرف می‌شوند.مصرف الکل در مدت درمان با این دارو می‌تواند احتمال بروز عوارض ناشی از این دارو را افزایش دهد.در صورتی که مبتلا به دیابت می‌باشید ، چک کـــردن قند خون روزانه نسبت به قبل، از اهمیت افزایشی برخوردار هست زیرا این دارو می‌تواند سطح قند خون شما را تغییر دهد.مصرف داروهای تضعیف کننده اعصاب و کاربامازپین با این دارو نیاز به بررسی و تنظیم دوز معقول توسط پزشک دارد.در صورت احساس خواب‌آلودگی، ضعف و خستگی از رانندگی و انجام کارهایی که نیاز به احتیاط و تمرکز دارند خودداری نمایید.در صورت اختلال در خواب، تعریق زیاد از حد، کاهش اشتها یا تغییر وخانوم ناگهانی، درد، احساس گزگز انگشتان، مشکلات جنسی، خانومگ زدن گوش، ضربان‌نامنظم، آبریزش بینی یا خارش که ادامه‌دار باانجام گرفت، با پزشک خود صحبت نمایید.اگر باردارید و یا قصد باردار انجام گرفتن را دارید و همچنین اگر به کودک خود شیر می‌دهید حتما موارد را به هشدار پزشک خود برسانید.پیشنهاد می‌کنیم برای آشنایی با سایر داروهای ضد افسردگی به پیوند زیر بروید

ستاره