پرتال تعاون

قرص ویاگرا (سیلدنافیل) - سلامت بانوان تعاون پرتال • پرتال تعاون

امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
یکشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۶

قرص ویاگرا (سیلدنافیل) – سلامت بانوان تعاون پرتال

دسته بندی : خدمات رفاهی تاریخ : چهارشنبه ۲۲ شهریور ۱۳۹۶

درباره قرص ویاگرا افزایش بدانید:

ویاگرا داروی تجویزی هست که در درمان اختلال نعوظ و ناتوانی جنسی در آقاان هستفاده می شود. این دارو با افزایش جریان خون به آلت تناسلی به نعوظ در هنگام تحریکی جنسی کمک می کند. ماده فعال در ویاگرا سیلدنافیل هست و دوز آن از ۲۵ تا ۱۰۰ میلیگرم در هر قرص متغیر هست.ویاگرا در ژوئن ۲۰۱۳ اعتبار خود را در انگلستان از دست داد و در حال حاضر به طور قانونی در بریتانیا تحت نام سیلدنافیل موجود هست. سیلدنافیل گاهی اوقات به عنوان ویاگرا عمومی یا سیلدنافیل عمومی شناخته می شود. ویاگرا نام تجاری قرص و سیلدنافیل نام پزشکی قرص هست. ویاگرا – قرص آبی رنگ شناخته انجام گرفته در سراسر جهان – درسال ۱۹۹۸درمان اختلال نعوظ را تغییر داد. عوارض جانبی نسبتا کم، سهولت هستفاده و اثربخشی آن باعث محبوبیت دارو انجام گرفت.

قرص ویاگرا یا سیلدنافیل چگونه کار میکند؟

ماده فعال در ویاگر ا (سیلدنافیل)، سیلدنافیل سیترات هست که به عنوان یک مهارکننده PDE5 شناخته انجام گرفته هست. ویاگرا (سیلدنافیل) آنزیمی را مهار می کند که جریان خون در آلت تناسلی را تنظیم می کند. مهارکننده های PDE5 روند طبیعی انزال را افزایش می دهند و جریان خون را به آلت تناسلی در شرایط تحریک جنسی افزایش می دهد. ویاگرا برای رسیدن به نعوظ کمک می کند، اما به تحریک طبیعی متکی هست. این، و دیگر مهارکننده های PDE5 ، در هنگامی که نعوظ اتفاق نمی افتد از روابط جنسی پشتیبانی می کند.

دلیل آقاان مشکل نعوظ دارند؟

زیادی از عوامل میتوانند به ناتوانی جنسی کمک کنند (اختلال نعوظ). انتخاب شیوه خانومدگی، مانند مصرف مشروب به مقدار زیاد، سیگار کشیدن، مصرف مواد مخدر غیر قانونی و همچنین چاقی و هسترس، می تواند بر روی نعوظ تأثیر بگذارد. اختلال نعوظ همچنین می تواند نشانه ای از مشکلات بهداشتی اصلی مانند آترواسکلروز، بیماری قلبی و دیابت باانجام گرفت. آقاان مبتلا به اختلال نعوظ باید به پزشک خود هشدار دهند و آزمایشاتی انجام دهند.

دلیل ویاگرا (سیلدنافیل)؟

دلیل ویاگرا

قرص ویاگرا دارو شناخته انجام گرفته ای هست که کاربرد گسترده ای دارد. عوارض جانبی به طور معمول مشکل ساز نیست. ویاگرا (سیلدنافیل) به طور معمول ۳۰ تا ۶۰ دقیقه پس از مصرف اثر می کند و معمولا به مدت ۴ ساعت فعال هست.

دیگر داروهای اختلال نعوظ، Cialis، Levitra و Spedra، به روش مشابه با عوارض جانبی مشابه عمل می کنند. قرص ویاگرا نخستین دارو در این گروه بود که به طور وسیع تجویز می انجام گرفت.

آیا قرص ویاگرا هر بار اثر می کند؟

زمان هایی وجود دارد که قرص ویاگراعمل نمی کنند و ممکن هست دلیل اصلی اختلال نعوظ را بهبود ندهند. نعوظ معقول به موارد زیر نیاز دارد:

 • تامین خون معقول
 • بر انگیختگی
 •  سیستم عصبی سالم

اگر اختلال نعوظ ناشی از آسیب یا عمل جراحی ستون فقرات باانجام گرفت، ممکن هست اعصاب آسیب دیده باشند. در این مورد، ویاگرا ممکن هست کمی کمک کنند، اما سایر اقدامات از جمله تزریق و یا کمکهای دیگر نیز مورد نیاز هست.

علل دیگر اختلال نعوظ ممکن هست به غیر از قرص ها نیاز به درمان ویژه ای داشته باشند. برخی از آقاان که اختلال نعوظشان علل روحی دارد، ممکن هست به مشاوره نیاز داشته باشند. پزشک متداوم باید مطلع شود.

سایر داروهای جایگزین ویاگرا

 سیالیس، لویترا و اسپدرا، داروهای خوراکی جایگزین برای اختلال نعوظ هستند.

طریقه مصرف قرص سیلدنافیل ۱۰۰ 

– نخستین دوز ویاگرا یک قرص ۵۰ میلی گرمی هست. اگر این دوز قرص موثر باانجام گرفت، ممکن هست دوزهای بعدی به قرص ۲۵ میلی گرم کاهش یابد. اگر قرص ۵۰ میلی گرم موثر نباانجام گرفت یا مدت زمان فعالیت آن کاهش از ۴ ساعت باانجام گرفت، دوز را می توان تا قرص ۱۰۰ میلی گرم افزایش داد.

– درمان باید تعداد بار تکرار شود تا مشخص شود آیا ویاگرا (سیلدنافیل) عمل می کند و دوز قرص مشخص شود یا به قرص ED دیگری تغییر کند. مصرف قرص یک یا دو ساعت قبل از برانگیختگی معقول هست. بر انگیختگی برای درمان ضروری هست. بدون آن مصرف قرص هیچ فایده ای ندارد و اثر قرص به سادگی پس از ۴ ساعت از بین خواهد رفت. پس حیاتی هست که بدانیم مصرف قرص ویاگرا به تنهایی باعث نعوظ نخواهد انجام گرفت. ویاگرا باید در ترکیب با برخی از اشکال تحریک جنسی (بصری، لمسی یا غیره) برای نعوظ هستفاده شود.

دوزهای مصرفی قرص ویاگرا

دوز مصرفی ویاگرا

ویاگرا : ۲۵ میلیگرم

زمانی که دوز شروع ۵۰ میلیگرم زیاد موثر باانجام گرفت، کاهش دوز به ۲۵ میلیگرم توصیه می شود.

ویاگرا: ۵۰ میلیگرم

شروع قرص برای اکثر آقاانی که برای نخستین بار ویاگرا مصرف می کنند با این دوز توصیه می شود.

ویاگرا ۱۰۰ میلیگرم

دوز بالا برای زمانی که ۵۰ میلیگرم کافی نیست، یا تاثیر آن کاهش از ۴ ساعت طول می کانجام گرفت.

– قرص ویاگرا گاهی اوقات برای اهداف تفریحی به جای درمانی هستفاده می شود. اگر ویاگرا / سیلدنافیل به این صورت مصرف شود، به خصوص در ترکیب با داروهای بدون تعاون پرتال، خطر افزایش عوارض جانبی قابل توجهی وجود دارد که برخی از آنها ممکن هست جدی باانجام گرفت.

عوارض قرص ویاگرا

– ویاگرا در زیادی از آقاان عوارض جانبی ندارد.

– زیاد از ۱٪ از آقاانی که ویاگرا / سیلدنافیل مصرف می کنند، متوجه تغییر رنگ و یا رنگ زرد در بینایی خود می شوند. این به خودی خود علت نگرانی نیست و معمولا با فعالیت عادی تداخل ندارد و پس از تعداد ساعت از بین می رود.

– عوارض جانبی ناخوهسته در مطالعات بالینی، سردرد، سوزش، اختلال نعوظ، اختلالات بینایی، احتقان بینی، سرگیجه و اعوجاج رنگ بصری بوده هست.

– در موارد نادر عوارض جانبی جدی، آقاان باید به دنبال مشاوره فوری پزشکی باشند. این علائم عبارتند از درد قفسه سینه (احتمالا قلب)، از دست دادن بینایی و نعوظ طولانی و دردناک.

– برای اجتناب از عوارض جانبی منفی، از دستورالعملهای پزشکی تجویز انجام گرفته توسط پزشک خود پیروی کنید و از دوز توصیه انجام گرفته تجاوز نکنید.

 

نعوظ دردناک طولانی مدت

در موارد زیاد نادر، هنگامی که ویاگرا همراه با سایر داروها یا مواد مخدر غیرقانونی مصرف می شود، بیماری به نام پریپیسم ایجاد می کند. پریپیسم نامی برای نعوظ دردناک هست که طولانی تر از ۴ ساعت هست. این بیماری جدی می تواند دردناک باانجام گرفت و منجر به آسیب طولانی مدت به آلت تناسلی می شود. اگر نعوظی دارید که دردناک هست یا طولانی تر از ۴ ساعت طول می کانجام گرفت، باید فوری به پزشک مراجعه کنید.

چه زمانی نباید قرص ویاگرا مصرف کـــرد؟

زمان مصرف نکـــردن ویاگرا

در طی فرایند ارزیابی دکتر فاکس آقاان باید یک پرسشنامه ناتوانی را برای تعیین اینکه آیا قرص معقول هست یا خیر پر کنند. در صورت وجود مشکلات زیر آقاان نباید قرص ویاگرا را بدون مشورت با پزشک مصرف کنند:

 •  فشار خون پایین یا بالا( مروری تکمیل بر فشار خون)
 •  آلرژی یا واکنش به درمان ED 
 • حمله قلبی (در عرض ۶ هفته گذشته) یا رنج بردن از آنژین (درد قلب) و یا هر نوع بیماری قلبی 
 • سابقه سکته مغزی یا مینی سکته مغزی (حمله ایسکمیک گذرا)
 •  سابقه مشکلات بینایی ناشی از مشکلات گردش خون
 • سابقه بیماری های عدم تتکمیل چشم در خانواده 
 • بیماری کلیوی یا کبدی
 •  بیماریPeyronie  – ناهنجاری آلت تناسلی
 •  لوسمی، مولتیپل میلوما یا بیماری سلول داسی شکل
 •  اختلالات خونریزی (مانند هموفیلی)
 •  زخم معده فعال

چه فاکتورهایی بر مدت زمان اثربخشی ویاگرا تاثیر می گذارند؟

اثربخشی ویاگرا به عوامل زیر بستگی دارد:

سن:

آقاان بالای ۶۵ سال متوجه خواهند انجام گرفت که قرص در بدن آن ها به مدت طولانی تری باقی می ماند زیرا سیستم متابولیک بدن با کاهش سن آهسته می شود. اساسا این به این معنی هست که اثرات ویاگرا با افزایش سن طولانیتر خواهد انجام گرفت.

رژیم غذایی:

یک وعده غذایی با مقدار زیاد چربی قبل از مصرف قرص ویاگرا باعث به تاخیر افتادن اثربخشی آن می شود زیرا بدن شما بر روی هضم غذا کار خواهد کـــرد. مصرف آن با معده خالی، باعث تاثیر سریع تر قرص می شود.

 الکل:

نوشیدن جریان خون را به آلت تناسلی کاهش می دهد و باعث دشوار انجام گرفتن نعوظ می شود. یک لیوان شراب یا آبجو نیکو هست، اما زیاد از ۲ واحد الکل خطر عوارض جانبی منفی را افزایش می دهد و باعث می شود تا نعوظ زیاد دشوار شود.

 دوز دارو:

ویاگرا در دوزهای بین ۲۵ تا ۱۰۰ میلیگرم موجود هست. به عنوان یک قاعده کلی: هر چقدر دوز بالاتر باانجام گرفت، اثرات مؤثرتر و طولانی مدت خواهد بود، اما پزشک دوز معقول وضعیت شما را تجویز می کند.

سلامتی:

اگر مشکلات کبدی یا کلیوی دارید، اثرات ویاگرا افزایش طول می کانجام گرفت. زیرا قرص به زمان افزایشی برای تجزیه انجام گرفتن نیاز دارد. بنابراین اگر بیماری خاصی دارید باید به پزشک بگویید.

تعاملات دارویی:

بعضی از داروها می توانند بر مدت زمان تاثیرگذاری ویاگرا تاثیر بگذارند. این داروها نظیر آنتی بیوتیک ریفامپیسین (برای درمان سل) می باشند. متداوم در مورد سابقه پزشکی تکمیل خود و قرص هایی که مصرف میکنید به پزشک هشدار دهید. در این صورت پزشک می تواند قرص معقول شما را تجویز کند.

تهیه و تنظیم: گروه سلامت تعاون پرتال

منبع: www.doctorfox.co.uk و www.dred.com