پرتال تعاون

فراخوان کتاب هدهد برای کمک‌رسانی به کودکان مناطق زلزله زده • پرتال تعاون

امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
یکشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۶

فروشگاه کتاب هدهد از سوی موسسه پژوهشی تاریخ ادبیات کودکان، با دنبال کمک رسانی به کودکان مناطق زلزله زده هستان کرمانشاه، تا پایان هفته کتاب و کتابخوانی، سود حاصل از فروش کتاب‌های این فروشگاه را به کودکان مناطق آسیب‌دیده در زلزله اختصاص خواهد داد.

یکشنبه ۲۱ آبان‌ماه ۱۳۹۶ زلزله‌ای به بزرگای ۷٫۳ ریشتر در نزدیکی ازگله، هستان کرمانشاه رخ داد که بر اثر این آن، خسارت‌هایی مالی و جانی به برخی از مناطق هستان کرمانشاه وارد انجام گرفت. کتاب هدهد اکنون بر آن هست به یاری کودکان مناطق زلزله زده بشتابد و در فراخوانی افزون بر تشویق مادران و پدران به خرید کتاب برای کودکان خود به معقولت هفته کتاب و کتابخوانی، اعلام می‌کند سود حاصل از فروش کتاب‌های خود را تا ۲۶ آبان‌ماه ۱۳۹۶، پایان هفته کتاب، صرف کمک به کودکان مناطق زلزله‌زده می‌کند.

گفتنی هست کتاب هدهد پیش از این نیز با دنبال ترویج کتابخوانی و تشویق والدین به خرید کتاب به معقولت فرارسیدن هفته کتاب و کتابخوانی، پایانی کتاب‌های خود را از تاریخ ۲۰ تا ۲۶ آبان‌ماه ۱۳۹۶ با ۱۰ درصد تخفیف ارائه کـــرده هست.

علاقه‌مندان به خرید کتاب و محصولات فرهنگی از کتاب هدهد، جهت کسب هشدارات افزایش و مشارکت در امر کمک‌رسانی به کودکان مناطق زلزله زده می‌توانند با شماره ۸۸۵۵۳۵۲۸-۲۱ تماس بگیرند یا به سایت www.hodhod.com مراجعه کنند.

 

کودکان مناطق زلزله زده

 

موسسه پژوهشی تاریخ ادبیات کودکان پیش‌تر نیز تجربه حضور در مناطق زلزله زده و یاری رسانی به کودکان بحران‌دیده را در زلزله آذربایجان شرقی در سال ۱۳۹۱ داشت. در نخستین روزهای پس از زلزله آذربایجان، کارشناسان پلن ترویج کتابخوانی «با من بخوان» از سوی موسسه پژوهشی تاریخ ادبیات کودکان در روستاهای پیرامون منطقهستان هریس حاضر و همراه با اهدا کتاب و لوازم کمک تعلیمی، اقدام به برگزاری کارگاه‌های بلندخوانی برای مربیان مهد در ۱۲ روستا کـــردند.

کتاب هدهد، فروشگاه کتاب موسسه پژوهشی تاریخ ادبیات کودکان هست. این فروشگاه مرجعی از بهترین و معقول‌ترین کتاب‌های کودک و نوجوان هست. دنبال کتاب هدهد، افزون بر کارشناسی و گزینش آثار و کتاب‌های باکیفیت برای کودکان و نوجوانان، در دسترس گذاشتن آن‌ها برای این گروه سنی و مربیان، آموزگاران، پدران و مادران، مروجان کتاب و سایر مخاطبان علاقه‌مند هست. کتاب هدهد افزون بر فروش کتاب‌های باکیفیت، اقدام به برگزاری نمایشگاه‌ کتاب، برگزاری کارگاه‌هایی در پیوند با ادبیات کودکان و همچنین تجهیز کتابخانه‌ها در مهدکودک‌ها، نهادها، موسسات و مراکز فرهنگی می‌کند.

«با من بخوان» پلن‌ایست که از سال ۱۳۹۰ زیر نظر موسسه پژوهشی تاریخ ادبیات کودکان به ترویج کتابخوانی با کودکان محروم و کودکان در بحران می‌پردازد. این پلن بر پایه شعار اصلی «همه کودکان حق دارند کتاب‌های باکیفیت بخوانند» بنا انجام گرفته هست. در پلن «با من بخوان»، کتاب‌های معقول و باکیفیت به دست گروهی از کودکان می‌رسد که در شرایط معمول خانومدگی به این گونه از کتاب‌ها دسترسی ندارند.