پرتال تعاون

فاصله ایده آل با تلویزیون چقدر هست؟ • پرتال تعاون

امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
یکشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۶

فاصله ایده آل با تلویزیون چقدر هست؟

دسته بندی : خدمات رفاهی تاریخ : پنج شنبه ۹ آذر ۱۳۹۶

نشانه های آسیب دیدگی چشم با تماشای تلویزیون خطرات زیاد تلویزیون دیدن بهترین فاصله برای تماشای تلویزیون

کسانی که علاقه زیادی به تماشا کـــردن تلویزیون دارند، باید بدانند که زیاد تماشا کـــردن تلویزیون باعث خستگی و ضعیف انجام گرفتن چشم ها می شود. در این مقاله از دکتر سلام خطراتی که در کمین چشم ها هستند را آماده کـــرده ایم. همچنین بهترین فاصله برای تماشا کـــردن تلویزیون را آماده کـــرده ایم. با ما همراه شوید.

میزان و به صورت حتم شرایط تماشای تلویزیون چشم را می تواند در معرض آسیب های جدی قرار دهد ، نکاتی در این زمینه وجود دارد که اگر رعایت کنیم هرگز مشکلی در بینایی خود احساس نخواهیم کـــرد مواردی که در این بخش از سلامت نمناک به آنها خواهیم پرداخت.

شاید متعجب شوید نزدیک تلویزیون نشستن برای چشم ها بد نیست سال پیش جامعه پزشکی هانجام گرفتار های را به بیننده های تلویزیون در مورد اشعه ایکس تلویزیون دادنداما امروزه با وجود تلویزیون های ال سی دی پلاسما این نگرانی از بین رفته هست این تلویزیون های پیشرفته اشعه ساتع نمی کنند اما زیادی افراد نگران آسیب چشم های شان هستند اگرچه نزدیک بودن به تلویزیونبه بینایی لطمه نمی خانومد ممکن هست با عث خستگی چشم شود.

نکات حیاتی که برای سلامت چشم باید هنگام تماشای تلویزیون رعایت شود

اما فاصله ایده ال با تلویزیون چقدر هست ؟

ممکن هست پاسخ برای خیلی ها جالب باانجام گرفت اما فرمول عجیبی ندارد ؛ فاصله ایده آل ۸ تا۱۰ قدم به صفحه تلویزیون هست اما قاعده دیگری وجود دارد مثلا اگر تلویزیون ۳۲ اینچ هست آن را ۵ برابر کنید می شود ۱۶۰ که برابر هست با ۱۳ قدم پس حداقل ۱۳ قدم دورتر از صفحه آن به تماشا بنشینید.

اگرچه خیلی چشم پزشکان و متخصصان بیان می کنند فاصله ایده ال همان فاصله ای هست که آسودهر باشید و بتوانید تلویزیون تماشا کنید در کنار فاصله تماشا مدل قرار گرفتن تلویزیون ها در جلوگیری از خستگی چشم موثرهست.

برای جلوگیری از آسیب چشمی تلویزیون را به دیوار نصب کنیم یا روی میز قرار دهیم؟

چه تلویزیون را به دیوار نصب کنید یا اینکه روی میز بگذارید باید صفحه نمایش در رهستای سر یا پایین تر از چشم باانجام گرفت تا از خستگی چشم و گردن جلوگیری کـــرده باشید.

تماشای تلویزیون باعث خستگی چشم می شود ، خستگی یاضعیفی چشم نشانه های مختلفی مثل خستگی ، درد در ناحیه چشم ، تاری ، سردرد و دوبینی دارد این نشانه ها معمولا بعد از تماشای تلویزیون کار با کامپیوتر یا فعالیت های دیگرکه با چشم مرتبط هست بروز پیدا میکند.

نشانه های آسیب دیدگی چشم با تماشای تلویزیون و هستفاده از مانیتور

درد و خارش چشم

مشکل در تمرکز

خستگی و آب چشم

تاری و دوبینی

حساسیت به نور

گردن وشانه درد

افرادتمایل دارند هنگام تماشای تلویزیون و انجام پروژه کاهش پلک بخانومند افراد به طور متوسط ۱۸بار در دقیقه پلک می خانومند اما افرادی که هنگام تماشای تلویزیون و یا کار با کامپیوتر اینکار را نمی کنند باعث خشکی ، خستگی ، خارش و سوزش چشم می شوند.

علاوه بر خیره انجام گرفتن به تلویزیون و کامپیوتر وسایل کوچک در اتاق کوچک هم موجب ضعیفی چشم میشود ؛ اتاق تاریک باعث می شود آقامک چشم باز شود تا نور افزایشی وارد چشم شود و تا آنجا که می توانید چشم را کوچک می کنید تاصفحه را ببینید

خشکی و خستگی چشم ناشی از تماشای تلویزیون و هستفاده از مانیتور

جلوگیری از آسیب چشم با تماشای تلویزیون و فعالیت های دیگر

پزشکان پیشنهاد ساده ای را برای جلوگیری از آسیب چشم ارائه می دهند و اگر مدت زیادی به تلویزیون خیره انجام گرفتید جای خود را تغییر دهید و فاصله را کم یا زیاد کنید.

نشانه های آسیب دیدگی چشم با تماشای تلویزیون خطرات زیاد تلویزیون دیدن بهترین فاصله برای تماشای تلویزیون

چگونه آسیب چشم را درمان کنیم

اگربعد از تماشای تلویزیون یاوسایل هوشمند دچار خستگی چشم انجام گرفتید راه کارهایی رابه شما معرفی می کنیم تا ناآسودهی را کاهش دهید

چشم را به آرامی ماساژ دهید

پارچه گرمی را روی چشم بگذارید

خواب شبانگاهی نیکوی داشته باشید

تلویزیون بزرگتری تهیه کنید

فراموش نکنید برای جلوگیری از خشکی چشم پلک بخانومید

سندروم خشکی چشم مشکل دیگر تماشای نادرست تلویزیون هست

علاوه بر خستگی چشم در اثر تماشای زیاد تلویزیون چشم دچار خشکی هم میشود در چنین شرایطی فرد اشک کافی برای تغذیه ورطوبت چشم ندارد؛ اشک برای سلامت چشم و بینایی از اهمیت خاصی برخوردار هست خشکی چشم با قطره های با کیفیت درمان می شود.

تعداد نکته و توصیه

امروزه زیادی از کودکان تمایل زیادی دارند که با گوشی های هوشمند کار انجام دهند که والدین باید آنها را کنترل کنند.

زیادی از متخصصان چشم بیان می کنند تبلت تلفن لپ تاپ زیاد برای بینایی مضرهست وحتی افزایش ازتلویزیون به چشم آسیب می خانومد.

مراقب باشید فرخانومدانتان این و سایل را با فاصله ازخود نگهدارند کودکان را تشویق کنید تا خیلی با این وسایل ارتباط نداشته باشند.

منبع: نمناک