پرتال تعاون

علایم تخمک گذاری از روی دهانه رحم • پرتال تعاون

امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷

علایم تخمک گذاری از روی دهانه رحم

دسته بندی : خدمات رفاهی تاریخ : دوشنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۶

علایم  تخمک گذاری از روی دهانه رحم

اگر نشانه های باروری شما واضح باانجام گرفت- شما مخاط بارور که منجر به تخمک گذاری می شود تولید کنید و تغییر درجه حرارت پایدار که تخمک گذاری را تایید کند داشته باشید- نیازی به بررسی مخاط دهانه رحم نیست. اما اگر ابهام وجود داشته باانجام گرفت، مخاط دهانه رحم هشدارات نیکوی  به شما می دهد.

تغییرات دهانه رحم در زمان تخمک گذاری

با نزدیک انجام گرفتن به زمان تخمک گذاری، دهانه رحم شما نرم، بالا، باز و مرطوب خواهد انجام گرفت. پس از تخمک گذاری ( آشنایی افزایش با دوران تخمک گذاری خانومان)، این نشانه ها معکوس می شوند و دهانه رحم، سفت، بسته و خشک می شود.

چگونگی بررسی دهانه رحم

ممکن هست به نظر آسان باانجام گرفت، اما اکثر خانومان با لمس دهانه رحم خود آشنا نیستند و هنگامی که این کار را انجام می دهند، دقیقا نمی دانند چه حسی باید داشته باشند. برای بررسی دهانه رحم، انگشت تمیز و میانی خود را تا وسط وارد واژن کنید. توجه کنید هنگامی که دهانه رحم را لمس می کنید چه حسی دارید. درست قبل از تخمک گذاری ممکن هست مانند احساس لب های شما باانجام گرفت. بعد از تخمک گذاری، مانند نوک بینی شما دشوار تر خواهد انجام گرفت.

توجه کنید:

حتی اگر دهانه رحم خود را بررسی کنید، هنوز هم باید دو نشانه تخمک گذاری نخستیه را بررسی کنید:

  • دمای پایه بدن
  •  مخاط دهانه رحم

–  این به این معنی هست که هر روز صبح، قبل از اینکه بیدار شوید و بعد از اینکه حداقل سه ساعت خواب بدون وقفه داشته باشید، درجه حرارت خود را بررسی کنید.

– اگر تخمک گذاری کـــرده اید، دمای بدن به سرعت بالا می رود. این دما ۱۲ تا ۱۶ روز بالا می ماند، تا زمانی که پریود شوید.

– اما تغییر درجه حرارت به شما زمان تخمک گذاری را نمی گوید. بنابراین ملاحظه تغییرات مخاط بهترین راه هست

نکته: پس از گذشت دوره پریودی، احتمالا تعداد روز خشکی را تجربه خواهید کـــرد، و بعد از آن افزایش رطوبت و کشش و لیزی مخاط را مشاهده می کنید. این زمان، درست قبل از تخمک گذاری هست، زمانی که مقاربت به احتمال زیاد منجر به بارداری می شود.

تهیه و تنظیم: گروه سلامت تعاون پرتالامتیاز مطلب: ۱۰۰%


۱۰۰