پرتال تعاون

عــکــس هـا/ ســال ۱۳۱۶نمایشگاه گربه‌ایـــرانی در شیکاگو • پرتال تعاون

امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷

136871 206 عــکــس هـا/ ســال 1316نمایشگاه گربه‌ایـــرانی در شیکاگو

شاید بتوان گفت گربه ایـــرانی محبوب‌ترین گربه خانگی در اروپا و امریکاســت و دهه‌هاســت به عنوان یک حیوان خانگی لوکس در جهان شناخته می شود.

فرادید| شاید بتوان گفت گربه ایـــرانی محبوب‌ترین گربه خانگی در اروپا و امریکاســت و دهه‌هاســت به عنوان یک حیوان خانگی لوکس در جهان شناخته می شود.

به نقل مجله تاریخ فرادید، گربه ایـــرانی که با نام “گربه پرشین” در جهان شناخته می‌شود  بنا به برخی روایت ها در اواخر قرن ۱۶ میلادی توجه اروپائیان را به خود جلب کرده اســت؛ آنگونه که “پیترو دلاوالهجهانگرد ایتالیایی در سفرنامه خود نوشته نجیب زادگان ایتالیایی برای نخستین بار مجذوب زیبایی گربه های ایـــرانی می شوند و شماری از آنها را با خود به اروپا می‌برند. 

 

در آن زمان گربه های پرشین دارای خزهای نرم ، درخشان و خاکستری رنگ بودند. اما با گذشت زمان و تغییرات ژنتیکی این نژاد، در رنگ های مختلف از جمله رنگ های به صورت دورنگه دیده می‌شوند.

با این حال یکی از حیاتیترین دلایل شهرت گربه پرشین در جهان به زمانی باز می گردد که ملکه ویکتوریا به این گربه زیبا و آرام علاقمند شد و ی نمونه خاکستری آن را به دربار آورد. این اتفاق باعث شد به یکباره گربه پرشین مورد توجه نجیب زادگان اروپایی قرار گیرد و به یک حیوان خانگی لوکس تبدیل شود؛ رنگ خاکستری آن هم بین خاندان سلطنتی و متول بریتانیا محبوبیت دو چندان یافت. 

از اوایل قرن گذشته میلادی همزمان با اروپا در امریکا نیز گربه پرشین به عنوان نژاد اصیل و محبوب جای خود را در خانه‌ها باز کرد. این گربه گرچه در دهه های اخیر و به مرور زمان با تغییرات ژنتیکی در قالب شکل ظاهری رو برو شده ولی هنوز محبوب‌ترین نزاد گربه در امریکا به شمار می‌رود. تصــویر های زیر مربوط به یک نمایشگاه فطریقه گربه پرشین در شیکاگوی امریکا در ســال ۱۳۱۶ شمسی اســت. آنگونه تصــویر ها نشان می دهد گربه های پرشین در قفس های آهنی برای بازدیدکنندگان به نمایش گذاشته شده‌اند اما جزئیات بیشتر درباره فطریقهنده، قیمت و محل پرورش آنها در دست نیست.

داغترین اخبار و رویداد های ایـــران و خارج
این مطلب در این ساعت از سایت توما در بخش خبری ارســال گردیده اســت
این بخش شامل خبر های ورزشی نیز میباشد
میتوانید خبر فوق را به اشراک بگذارید

نوشته عــکــس هـا/ ســال ۱۳۱۶نمایشگاه گربه‌ایـــرانی در شیکاگو اولین بار در مجله آنلاین توما. پدیدار شد.