پرتال تعاون

در هومیوپاتی، بیمار چگونه درمان می شود؟ • پرتال تعاون

امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷

در هومیوپاتی، بیمار چگونه درمان می شود؟

دسته بندی : خدمات رفاهی تاریخ : شنبه ۲۳ دی ۱۳۹۶

­­متخصصان تغذیه انستیتو تحقیقات تغذیه و صنایع غذایی ایران، زیر نظر دکتر فروغ اعظم طالبان و دکتر تیرنگ‌رضا نیستانی

 

قاعده کلی هومیوپاتی، قانون مشابهت (مواد مشابه که در دوزهای زیاد علائم یک بیماری را ایجاد می‌کنند همان علائم را با هستفاده از دوز کوچکی درمان می‌کنند؛ تئوری واکسیناسیون و حساسیت زدایی در برابر آلرژی و قانون دوز زیاد کم (رقیق کـــردن بالاتر، داروی قویتر)هست.

داروها می‌توانند تا حدی رقیق شوند که هیچ مولکولی از ماده اصلی در آن باقی نماند، جایی که هومیوپاتی وارد حوزه فیزیک کوانتوم می‌شود.

در مطالعه ای، هستفاده از تصویربرداری رزونانس مغناطیسی هسته‌ای برای ۲۳ داروی هومیوپاتی مختلف نشان داد که پایان نمونه‌ها، فعالیت دون اتمی (Subatomic) داشتند.

داروهای هومیوپاتی از طریق رقیق کـــردن ماده با آب خالص یا الکل تهیه می‌شوند، سپس آنها را به انجام گرفتت تکان می‌دهند که به این فرایند Succussion نقل کرد می‌شود.

این روند تعداد بار تکرار می‌شود که نه تنها ماده را رقیق می‌کند بلکه هر گونه خطر مسمومیت را نیز از بین می‌برد.

تایمی که یک دارو زیاد از ۲۴ بار رقیق می‌شود هیچ مولکولی از ماده اصلی را ندارد ولی فرکانس الکترو مغناطیسی ماده در مولکول‌های آب ذخیره خواهد انجام گرفت.

درمان هومیوپاتی فردی و خاص هست. برای مثال سردردهای مزمن به طور معمول با داروهای مسکن یا ضد التهاب‌ها درمان می‌شوند ولی در هومیوپاتی، زیاد از ۲۰۰ الگوی علامتی سردرد با داروی مرتبط با هر کدام وجود دارد.

یک بیمار، نمایی از خصوصیات جسمانی، احساسی و ذهنی او قبل از تجویز دارو هست.

اگر داروی نادرستی مصرف شود، به صورت سطحی عمل می‌کند یا هیچ اثری ندارد، بنابراین توصیه می‌شود که درمان تحت نظارت پزشک هومیوپات انجام شود.

هومیوپاتی می‌تواند زیادی از بیماری‌های حاد و مزمن شامل آلرژی‌ها، بیماری‌های عروقی، اختلالات خود ایمنی، عفونت‌های ویروسی و باکتریایی، آرتریت، آنفلوانزا، بیماری دستگاه تنفس، مشکلات بهداشتی خانومانه (مثل مشکلات پیش از قاعدگی)، صرع، بیماری‌های ذهنی و احساسی، بثورات پوستی و بیماری دستگاه گوارش را درمان کند.

این درمان به ویژه برای کودکان در مواردی مانند  عفونت گوش و مثانه، دندان درآوردن، قولنج، اسهال، زیاد فعالی، مشکلات احساسی و عدم یادگیری مؤثر هست.

از جمله فواید آن برای خانومان باردار و شیرده، ممانعت از انتقال عناصر سمی حاصل از داروهای معمول به جنین یا نوزاد هست.