پرتال تعاون

جراحی کوچک کننده سینه - تعاون پرتال • پرتال تعاون

امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷

جراحی کوچک کننده سینه – تعاون پرتال

دسته بندی : خدمات رفاهی تاریخ : دوشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۶

اگر شما سینه های بزرگ نامتناسبی دارید که سبب گردن درد و کآقارد شما انجام گرفته هست و یا نشانه های جسمی دیگری دارید ممکن هست جراحی کوچک کننده سینه را مدنظر قرار دهید .

افزایش خانومانی که عمل کوچک کننده سینه را انجام داده اند از نتایج ان زیاد راضی هستند . آقاانی با شرایطی مثل ژینکومهستیا (در ان سینه آقاان به صورت غیر طبیعی بزرگ میشود ) ممکن هست عمل کوچک کننده سینه را انجام دهند .

به این خاطر که جراحی حیاتیی هست باید از فواید و شکایتهای احتمالی و انچه در بهبودی موثر هست اگاه شوید .


مشاوره شما در مورد جراحی کوچک کننده سینه

قبل از جراحی کوچک کننده سینه شما باید با جآسودهان مشورت کنید . در طول مشاوره شما در مورد سابقه پزشکی خود صحبت میکند و اینکه ایا شما توده ای از سینه تان به خاطر شرایط پزشکی دیگر برداشته اید که بر سینه های شما تاثیر گذاشته باانجام گرفت . جراح شما هم چنین در مورد سابقه پزشکی خانوادکی از شما می پرسد .

تکمیلا با جآسودهان در مورد سابقه پزشکی و اینکه دلیل به دنبال جراحی کوچک کننده سینه هستید صریح باشید . خودتان را اماده کنید تا در مورد هرگونه جنبه احساسی مربوط به سینه هایتان  اینکه از لحاظ جسمی چه احساسی در موردش دارید و هم چنین در مورد هرگونه شرایط جسمی که دارید صحبت کنید . ممکن هست جراح تصویرهایی ازسینه شما بگیرد انها را اندازه گیری کند و در این مورد با شما صحبت کند که لازم هست تا چه میزان از بافت سینه برداشته شود تا به دنبالتان برسید . ممکن هست مواردی را در مورد پلن ریزی و امادگی برای بهبودی بیاموزید . ممکن هست یک مامو گرام و معاینه سینه قبل از جراحی انجام شود . در طول مشاوره جراح سوالاتی در موردعادات شما و اینکه ایا دارویی مصرف می کنید و یا چه دارویی مصرف میگنید بپرسد . ممکن هست مجبورباشید برای یک دوره قبل و بعد ازجراحی سیگار کشیدن را ترک کنید تا از بهبودی تکمیل اطمینان حاصل شود . ممکن هست مجبور باشید تعداد نوع داروی خاص را هستفاده نکنید مثل اسپرین و داروهای ضد التهابی مثل موترین و الیو . جراح دستوراتی به شما میدهد که لازم هست انجام دهید .


چگونه برای جراحی سرطان سینه اماده شویم

شما به ظاهر فیزیکی نیکوی نیاز دارید تا اطمینان حاصل کنید بهبودی معقولی به دست اورده اید در نتیجه از دستورات جراح قبل و بعد از جراحی کوچک کننده سینه پیروی کنید . قبل از رفتن برای جراحی لازم هست خانه شما برای بهبودیتان اماده شود . باید این چیزها در دسترس باشند :

  • مقدار کافی یخ
  • گاز و لیف وحوله های تمیز
  • بلوزها و تی شرتهای آسوده و گشاد
  • پمادها وکرم هایی که توسط جآسودهان برای محل های جراحی انجام گرفته تجویز انجام گرفته هست .

شما باید  با افرادی هماهنگ کنید که شما را به منزل ببرند و در خانه همراه شما بمانند  یا حداقل شب نخست و بعد از عمل با شما باشند اگر در بیمارستان نمی مانید .


جراحی کوچک کننده سینه چطور انجام می شود

جراحی کوچک کننده سینه می تواند با امکانات سرپایی و غیربستری انجام شود و یا ممکن هست مجبور باشید حداقل یک شب در بیمارستان بمانید  . در هر صورت شما بیهوشی عمومی دریافت خواهید کـــرد به این معنی که در طول عمل در خواب هستید . جراحی کوچک کننده سینه در حدود دو تا پنج ساعت  و یا گاهی افزایش طول می کانجام گرفت . جراح شما یک برش اطراف نوک سینه ایجاد میکند سپس به طرف داخل سینه چیزی شبیه حفره ایجاد میکند .تیم اتاق عمل پوست  وبافت و چربی اضافی را از سینه برمیدارند و مجدد نوک سینه را در محل خودش قرار میدهند . ممکن هست جراح از لوله های مکنده هستفاده کند و سپس سینه را بخیه کـــرده و روی انرا با از پانسمان بپوشاند . ممکن هست لازم باانجام گرفت یک سوتین مخصوص جراحی بپوشید .


بهبودی بعد از جراحی کوچک کننده سینه

لازم خواهد بود حداقل یک هفته برای جراحی سینه به سرکار یا مدرسه نروید .بعضی افراد دو هفته هستآسوده نیاز دارند اما در هر موقعیتی متفاوت هست .جراح  یک قرار ملاقات برای برداشتن باندها به شما میدهد .در حین بهبودی لازم هست حداقل برای یک ماه بعد از جراحی فعالیت بدنی متوقف شود . بعد از جراحی سینه باید انتظار داشته باشید احساس خستگی و درد سینه داشته باشید .این حالت طبیعی هست .جراح یک مسکن درد خوراکی روزهای نخست بعد از جراحی به شما میدهد . باید از بلند کـــردن وسایل سنگین خودداری کنید .بعضی افراد یک واکنش احساسی دارند مثل احساس افسردگی بعد از عمل . این حالت میتواند طبیعی باانجام گرفت اما در مورد نگرانی خود با پزشکتان صحبت کنید .


شکایت ها و عوارض جانبی جراحی کوچک کننده سینه

اسکارها (جای زخم) یک عارضه طبیعی بعد از جراحی کوچک کننده سینه هست . این جای زخم ها با گذشت زمان کم رنگ میشوند ولی هرگز ناپدید نمیشوند . جای زخم ها میتواند بدتر شود اگر بلافاصله بعد از عمل اجسام سنگین بلند کنید .در موارد نادری افراد شکایتهای خاصی دارند مثل عدم بهبودی در ناحیه نوک سینه که ممکن هست یک پیوند پوست نیاز داشته باانجام گرفت .

بعد از جراحی سینه فورا با پزشکتان تماس بگیرید :

  • نخستین علایم عفونت مثل تب
  • اگر هرگونه ترشح غیر طبیعی داشتید ( از جمله چرک )
  • اگر بخیه ها قبل از زمان برداشتن باز شوند .

ترجمه انجام گرفته از وبسایت: www.webmd.com