پرتال تعاون

توصیه‌هایی برای جلوگیری از پس دادن پوشک‌ • پرتال تعاون

امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷

توصیه‌هایی برای جلوگیری از پس دادن پوشک‌

دسته بندی : خدمات رفاهی تاریخ : سه شنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۶

دلیل پوشک‌ها پس می‌دهند؟

یکی از حیاتیترین دغدغه‌های والدین، پس دادن رطوبت ادرار و مدفوع از پوشک بچه‌ههست. اتفاقی که ممکن هست پدر و مادر را به دردسر بزرگی بیندازد. گاهی دلیل پس دادن رطوبت، کیفیت پایین پوشک هست اما اگر شما پوشک باکیفیتی برای کوچولو انتخاب کـــرده‌اید و باز هم با این مشکل رو به رو انجام گرفته‌اید، احتمالا دلایل دیگری در این اتفاق تلخ تاثیر گذار هستند. توصیه‌های پمپرز به شما کمک می‌کند تا از پس دادن پوشک جلوگیری کنید.

انتخاب سایز معقول پوشک

انتخاب سایز معقول پوشک مسئله‌ای هست که باید به آن توجه ویژه‌ای داشته باشید. همانطور که می‌دانید، بچه‌ها از نظر جثه بدنی، فرم‌های مختلفی دارند و پوشک‌ها هم مثل لباس‌ها با توجه به فرم‌های مختلف بدن بچه‌ها به شکل‌های مختلفی با فرم بدن آنها متناسب می‌شوند. بنابراین بهتر هست از جدول سایز پمپرز برای انتخاب بهترین سایز پوشک برای بچه‌ها کمک بگیرید.

تیم تحقیق و توسعه پمپرز، در تحقیقات گسترده خود پاها، باسن و کمر هزاران کودک را اندازه‌گیری کـــرده‌اند تا دامنه سایزهای پوشک‌ها به‌نیکوی متناسب اندام کودکان باشند.

سایزهای پوشک‌ پمپرز براساس وخانوم دسته‌بندی می‌شوند با این حال با توجه به تفاوت فرم بدن بچه‌ها، تا حدودی همپوشانی میان سایزها وجود دارد. در اکثر موارد شما باید سایز پوشکی را برای کودک خود انتخاب کنید که در محدوده‌ی وخانومی تعیین  انجام گرفته در جدول سایزهای پوشک‌های پمپرز باانجام گرفت.

سایز بندی پوشک بچه

اطمینان از سایز معقول پوشک

برای اطمینان از انتخاب سایز معقول پوشک، لازم هست به مواردی در ظاهر پوشک هم توجه کنید. تایمی پوشک تکمیلاً اندازه باانجام گرفت، صاف به نظر می‌رسد و به طور مساوی دو طرف بدن فرخانومدتان را می‌گیرد. با این حال برای اطمینان افزایش به موارد زیر توجه ویژه‌ای داشته باشید:

  • کمر تکمیلاً تا زیر ناف توسط پوشک پوشانده انجام گرفته باانجام گرفت.
  • به شکلی منظم اطراف پاها و باسن کودک شما را گرفته باانجام گرفت.

–  پس از بستن پوشک، با انگشتان خود لبه‌ها آن را امتحان کنید تا مطمئن شوید که کناره‌ها بیرون آمده باشند. کناره‌هایی که به داخل برگشته باشند یکی از حیاتیترین عوامل پس دادن پوشک‌ها هستند.

کناره های پوشک بچه

– نوارها باید به شکلی متقارن روی نوار رنگی جلوی پوشک بسته شوند.

نوارهای پوشک بچه

– پوشک‌های پمپرز در دو طرف انعطاف‌پذیر هستند که متناسب با فرم بدن و حرکات کودک تنظیم می‌شوند و به شما کمک می‌کنند تا آن را متناسب با بدن کودک کنید.

پوشک بچه پمبرز

پوشک کوچک ممنوع!

یکی دیگر از عوامل پس دادن رطوبت از پوشک، کوچک بودن سایز آن هست. پوشکی که خیلی کوچک باانجام گرفت احتمال پس دادن رطوبت دارد دلیل که ماده‌ جذب کننده‌ کافی برای حجم ادرار ندارد. اگر فرخانومد شما در انتهای محدوده‌ سایز پوشکی که در حال حاضر هستفاده می‌کند قرار دارد، بهتر هست که از سایز بعدی هستفاده کنید.

برخی نشانه‌های کوچک بودن پوشک برای کوچولو‌ها به شرح زیر هستند:

  • بهترین پوشک باسن کودک شما را تکمیلاً نمی‌پوشاند.
  • پوست کمر یا ران‌ها بعد از باز انجام گرفتن پوشک قرمز می‌شوند.
  • به دلیل کافی نبودن مواد جاذب، پوست کودک بعد از باز انجام گرفتن پوشک مرطوب و چروکیده هست.

پوشک بزرگ، انتخاب اشتباه

پوشک‌های بزرگتر قابلیت جذب افزایشی دارند دلیل که ماده‌ جاذب افزایشی در خود دارند. اما این مسئله به این معنا نیست که پوشک بزرگتر ریسک پس دادن رطوبت را کم می‌کند.

سایز پوشک بچه

برای اطمینان از این مسئله پوشک به نحوی آسوده اطراف کمر و ران‌ها را گرفته هست، به این منظور انگشتان خود را زیر کناره‌های آن بکشید و بررسی کنید که فضای خالی وجود نداشته باانجام گرفت. اگر ترجیح می‌دهید که پوشک شل بسته شود تا کودک آسوده‌تر باانجام گرفت، ممکن هست باز هم شاهد پس دادن رطوبت از پوشک باشید دلیل که ادرار و مدفوع قبل از جذب انجام گرفتن از این فضاهای خالی بیرون می‌آیند.

ترکیدگی پوشک

یکی از اتفاقات تلخ برای مادران، ترکیدگی پوشک و به دنبال آن آلوده انجام گرفتن بدن و لباس مادر و کودک هست.

ترکیدگی معمولاً در پشت پوشک اتفاق می‌افتد که امکان مسدود کـــردن آن دشوار هست. در زیادی از موارد ترکیدگی به دلیل هستفاده از پوشک با سایز اشتباه یا پوشاندن نامعقول آن اتفاق می‌افتد. تایمی که پوشک کودک را در حال تحرک او تعویض می‌کنید نمی‌توانید از درست بسته انجام گرفتن پوشک مطمئن شوید. به همین دلیل سعی کنید پوشک کودک را در زمان آرامش او تعویض کنید.