پرتال تعاون

تغییر بینی هستخوانی با رینوپلهستی • پرتال تعاون

امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷

تغییر بینی هستخوانی با رینوپلهستی

دسته بندی : خدمات رفاهی تاریخ : شنبه ۲۳ دی ۱۳۹۶

تغییر بینی هستخوانی با رینوپلهستی

افرادی که بینی هستخوانی دارند فرم بینی ایده آل تری نسبت به دیگران به دست می آورند آن ها به آسودهی می توانند به فرم بینی مورد نظر خود برسند. بنی این افراد غالبا قوزداشته و پوستی نازک دارد. می خواهیم به دیگر خصوصیات بینی های هستخوانی در این بخش اشاره کنیم با ما همراه باشید.

بینی هستخوانی فرم واضحی دارد، غالبا این نوع بینی با نوعی بر آمدگی همراه هست و اکثرا دارای انحراف جزئی  می باانجام گرفت .قوز روی بینی هستخوانی غالبا ارثی بوده و به خاطر  عوامل ارثی پدید می آید و با رانجام گرفت زیادتر غضروف روی بینی بر روی بینی قوز ایجاد می شود  غالبا  آسیب هایی که در رده سنی نوجوانی احتمال دارد به بینی فرد وارد شود از جمله علل ایجاد این فرم بینی هست.این نوع بینی ها با عمل جراحی بینی به سهولت قابل  حل خواهد انجام گرفت.در این روش جراحی قوز روی بینی از بین می رود و با کمک آن  طول و عرض بینی و دیگر تناسبات برطرف خواهند انجام گرفت و زیبایی بینی دوتعدادان خواهد انجام گرفت.

دکتر میقانی گفت: اگر بینی شما دارای غضروف های محکمی باانجام گرفت و پوست آن زیاد  ظریف باانجام گرفت به آن بینی هستخوانی نقل کرد می شود.
از جمله فایده های  راینوپلهستی از بین بردن مشکلات و انحرافات  بینی های غضروفی و هستخوانی می باانجام گرفت که قوز بینی و یا کجی آن را درمان می کند.

تغییر بینی هستخوانی با رینوپلهستی

به چه دلیل بینی من هستخوانی هست

برای ایجاد بینی هستخوانی علل ژنتیکی نسبت به دیگر عوامل نقش افزایشی ایفا می کنند. عوامل ژنتیک در فرم گرفتن بینی هستخوانی نقش حیاتیی دارند؛در اکثر موارد داشتن بینی هستخوانی و قوز بزرگ روی بینی غالبا یک ویژگی ارثی هست. ولی احتمال دارد ، آسیب های حیاتی تری مثل  شکستگی، در ایجاد یک برآمدگی واضح بر روی بینی اثر میگذارد. در اکثر موارد هم دیده می شود که عارضه های دوران کودکی پس از رانجام گرفت هستخوان ها در سنین بزرگسالی ظاهر  می شوند.

ویژگی های کلی بینی های هستخوانی

برای بررسی دقیق تر یک بینی هستخوانی بهتر هست بدانید که یک سوم فوقانی پل بینی از هستخوان و دو سوم تحتانی آن از غضروف ساخته انجام گرفته و غالبا این ناحیه با برآمدگی و قوز بینی همراه هست و بخش بزرگی از  برآمدگی ها در هستخوان بینی در بخشی  از بینی که طاق غضروفی نام دارد مشاهد ه می شود، این بخش از بینی که حاوی غضروف‌های کناری فوقانی و تیغه میانی بینی، می باشند جایگاه معقولی برای  قوز و انحرافات می باشند که به صورت قابل توجهی دیده می شود.

تغییر بینی هستخوانی با رینوپلهستی

جراح بینی هستخوانی

با توجه به علاقه زیاد مخاطبین به جراحی بینی این نوع بینی برای عمل رینوپلهستی گزینه زیاد معقولی هست.

من بینی هستخوانی دارم آیا با جراحی  تغییر پیدا می کند؟

 دکتر میقانی در این باره گفت: بینی سفت و هستخوانی با پوستی ظریف گزینه معقولی جهت عمل زیبایی بینی به شمار می رود ولی غالبا هستخوانی بودن بینی جهت داشتن فرم بینی ایده آل تنها شرط نیست ، قابلیت، تجربه و مهارت جراح بینی در نتیجه گرفتن شما از  عمل زیبایی بینی انتظار دارید تاثیرگذار  هست . هرتعداد اکثر افراد با بینی های زیبا از نتیجه ی جراحی خود راضی نیستند و به ناچار به جراحی ثانویه روی می آورند.

جراح مجرب برای بینی

یک جراح نیکو برای بینی هستخوانی می تواند به شما در رابطه با نوع بینی بعد از جراحی مشاوره ای دقیق و تخصصی ارائه دهد. معمولا تصویر برداری از بینی پیش از جراحی می تواند در ترسیم بینی شما بعد از جراحی اثر گذار باانجام گرفت، بعد از دیدن تصویر ها در نمای نیم رخ و سه رخ و پایان رخ جراح به شما اعلام می کند که کدام قسمت ها نیاز به تغییر دارد و فرم تقریبی بینی شما در این مرحله نشان داده می شود.

تغییر بینی هستخوانی با رینوپلهستی

نتیجه جراحی بینی های هستخوانی

دکتر میقانی افزود: یک جراح متبحر می تواند از یک بینی هستخوانی ، یا یک بینی عقابی شکل که  قوز و بر آمدگی قابل توجهی دارد  یک بینی جذاب و خوش فرم  در بیاورد. به صورتر کلی بینی های این فرمی  برای مدل های عروسکی ، فانتزی ، طبیعی و.. بهترین گزینه می باشند . ولی موردی که در جلسات مشاوره پیش از جراحی حیاتی هست: حفظ تناسب بین بخش های مختلف صورت و بینی هست یا همان  فرم دهی بینی با توجه به فرم کلی صورت.

احتمال دارد یک متقاضی بینی نوک بالا و عروسکی بخواهد ولی این فرم بینی با فرم صورت او همخوانی نداشته باانجام گرفت. در این موارد نیاز هست تا شما انتظار عقلانی از جراحی داشته باشید و به پیشنهادات  جراح بینی در زمینه انتخاب مدل بینی دقت کـــرده و به وی اطمینان کنید.

هر تعداد جراحی بینی برای کسانی که مبتلا به وسواس فکری هستند به هیچ وجه پیشنهاد نمی شود چون این دسته از متقاضیان از هر نوع فرم بینی پس از جراحی راضی نخواهند بود.