پرتال تعاون

تخم مرغ های پخته انجام گرفته در یخچال چه مدت سالم می ماند؟ • پرتال تعاون

امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷

تخم مرغ جوشاندهزمانی تخم مرغ به عنوان یک غذای خطرناک دیده می انجام گرفت اما اکنون قهرمان تغذیه هست. در حقیقت، ادعا می کنند که تخم مرغ یکی از مغذی ترین غذاها در جهان هست. تخم مرغ ها کم کالری هستند یک تخم مرغ به طور متوسط افزایش از ۸۰ کالری، ۶ گرم پروتئین و تقریباً بدون کربوهیدرات هست.

تخم مرغ همچنین منبع قوی از ویتامین D، ویتامین A، ویتامین B، سلنیوم و کولین هست.
در واقع، یک تخم مرغ بزرگ حدود ۲۵۰ میلی گرم کولین را فراهم می کند. کولین به انتقال مواد مغذی در اطراف بدن کمک می کند و برای فعالیت سلولی و عملکـــرد کبد مورد نیاز هست.
تخم مرغ ها به طور سنتی در صبح به صورت املت مصرف می شوند املت به آسودهی خورده می شوند. تحقیقات متعددی وجود دارد که نشان می دهد خوردن تخم مرغ در صبح ممکن هست کنترل اشتها را در روز بهتر کند.
با این حال، تخم مرغ فقط برای صبحانه نیست. تخم مرغ های دشوار جوش را می توان به عنوان یک میان وعده در حال حرکت یا بخشی از یک ناهار بسته بندی کـــرد و به همراه خود به محل کار برد.
نگهداری تخم مرغ های خام یا دشوار جوشانده به درستی برای مشکلات کیفیت و ایمنی مواد غذایی اهمیت دارد. هر دو تخم مرغ پخته انجام گرفته و خام باید در یخچال ذخیره شوند.

تخم مرغ خام و دشوار جوشانده انجام گرفته چقدر در یخچال می ماند

حتی اگر برخی از یخچال ها در درب خود قفسه هایی برای نگهداری تخم مرغ داشته باشند تخم مرغ ها باید داخل یخچال نگهداری شوند.
تخم مرغ ها باید در ۴۰ درجه یا پایین نگه داشته شوند بنابراین اگر آنها در داخل یخچال نگهداری شوند افزایش احتمال دارد در دمای ثابت باقی بمانند. تخم مرغ خام در پوسته می تواند بین ۴ تا ۵ هفته پس از تاریخ بسته بندی باانجام گرفت.
پس از جوشاندن تخم مرغ، آنها را نیز باید در یخچال نگهداری کنید. به نقل کرد هیئت مدیره تخم مرغ آمریکا، تخم مرغ های شسته انجام گرفته دشوار آب پز انجام گرفته، اگر در یخچال نگهداری شوند تا یک هفته می ماند. و اگر تخم مرغ های آب پز انجام گرفته پوست کنده شوند آنها را در همان روز بخورید.
توصیه نمی شود که تخم مرغ های در فریزر ذخیره یخ زده شوند.

نحوه هستفاده از تخم مرغ پخته انجام گرفته

تخم مرغ های پخته انجام گرفته توسط شما می توانند یک میان وعده رضایت بخش باشند. با این حال، آنها همچنین می توانند بر روی سالاد برای بالا بردن پروتئین و تراکم مواد مغذی مورد هستفاده قرار گیرد.
همراه کـــردن یک تخم مرغ دشوار جوشانده با برخی از میوه ها، سبزیجات، آجیل و یا پنیر می تواند یک غذای متعادل و ناهار متعادل را تشکیل دهد.
در واقع، به دلیل اینکه تخم مرغ های دشوار پخته می توانند تا یک هفته در یخچال نگهداری شوند شما می توانید یک دسته از تخم مرغ را در یک روز بجوشانید و سپس در یک هفته بخورید.

تعداد تخم مرغ باید بخورید؟

تخم مرغ در کلسترول نسبتاً بالا هست. یک تخم مرغ حدود ۲۰۰ میلی گرم کلسترول را فراهم می کند. حد توصیه انجام گرفته در هر روز برای کلسترول رژیم ۳۰۰ میلی گرم هست.
این یکی از دلایلی هست که توصیه می شود که میزان مصرف تخم مرغ را محدود کنید زیرا میزان مصرف کلسترول در رژیم غذایی با افزایش سطح کلسترول خون همراه هست.
با این وجود، کلسترول رژیم غذایی لزوماً سطح کلسترول خون را افزایش نمی دهد. برخی افراد ممکن هست خطر ابتلا به افزایش کلسترول خون را از رژیم غذایی با کلسترول بالا داشته باشند.
یک مطالعه ۲۰۱۶ ارتباط کلسترول و مصرف تخم مرغ را مورد بررسی قرار داد. محققان همچنین در میزان مصرف تخم مرغ و میزان کلسترول در افرادی که ژن آپولیپوپروتئین E را دارند را تحت نظر گرفتند زیرا افرادی که این ژن را دارند ممکن هست خطر ابتلا به کلسترول خون بالا را از میزان مصرف کلسترول بالا در رژیم غذایی داشته باشند.
محققان تخم مرغ یا زیاد از همه مصرف کلسترول رژیم را با افزایش خطر بیماری عروق کرونر حتی در افرادی که دارای ژن آپولیپوپروتئین E بودند همراهی نکـــردند.
بنابراین، این و مطالعات دیگر نشان می دهد تخم مرغ خطر ابتلا به بیماری عروق کرونر را افزایش نمی دهد. با این حال، اگر سطح کلسترول خون بالا دارید یا سابقه عوامل خطر برای بیماری های قلبی عروقی، با تیم مراقبت های سلامت خود درباره دستورالعمل های فردی صحبت کنید.
بنابراین، چه تعداد تخم مرغ باید بخورید؟ توصیه های عمومی نشان می دهد اگر شما بیماری قلبی یا دیابت نوع ۲ ندارید یک تخم مرغ تکمیل در روز بخورید.
اگر این بیماریها را دارید توصیه های مصرف تخم مرغ ممکن هست کاهش باانجام گرفت. آیا می توانید روزانه زیاد از یک تخم مرغ مصرف کنید؟ این ممکن هست بسته به رژیم های دیگر شما، آرایش ژنتیکی و سلامت کلی شما داشته باانجام گرفت.

مزایای خوردن تخم مرغ

تخم مرغ حاوی ویتامین ها و مواد معدنی زیادی هستند. این یک منبع نیکو کولین هست. کولین یک ماده مغذی هست که اغلب زیاد از حد مورد نیاز هست اما به عنوان دستورالعمل FDA برای برچسب های تغذیه شامل کولین در برچسب های مواد غذایی تغییر خواهد کـــرد.
مقدار مصرف کافی (AI) برای مصرف روزانه کولین در آقاان بالغ ۵۵۰ میلی گرم، خانومان بالغ ۴۲۵ میلی گرم، خانومان باردار ۴۵۰ میلی گرم و خانومان شیرده ۵۵۰ میلی گرم هست.
کولین برای غشای سلولی مورد نیاز هست و به رانجام گرفت مغز در نوزادان کمک می کند. خوردن یک تخم مرغ بزرگ می تواند تقریباً نیمی از AI را برای بزرگسالان فراهم کند.
آیا خوردن تخم مرغ باعث کاهش وخانوم می شود؟ بر اساس یک مطالعه ۲۰۱۳ خوردن تخم مرغ برای صبحانه می تواند باعث افزایش سیری در طول روز شود و ممکن هست به شما کمک کند که بعدا در روز کاهش بخورید.
محققان ۳۰ آقا را به یکی از سه دسته صبحانه اختصاص داده اند: تخم مرغ با نان تست، دانه های ذرت با شیر و نان تست یا کروسانت با آب پرتقال.
هر یک از شرکت کنندگان در هر بخش صبحانه در یک هفته از هم جدا انجام گرفتند. محققان متوجه انجام گرفتند که صبحانه تخم مرغ نسبت به دو صبحانه دیگر سیری افزایش دارد.
مصرف ناهار و شام در گروه تخم مرغ به طور معنی داری کاهش از دو گروه صبحانه بود.
بنابراین، این مطالعه نشان می دهد که خوردن تخم مرغ برای صبحانه ممکن هست در تنظیم وضعیت اشتها در طول بقیه روز کمک کند

مطالب مرتبط

  تبليغات