پرتال تعاون

بیماری ام اس و اوزون درمانی دکتر تارات • پرتال تعاون

امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷

بیماری ام اس و اوزون درمانی دکتر تارات

دسته بندی : خدمات رفاهی تاریخ : یکشنبه ۲۴ دی ۱۳۹۶

اوزون درمانی دکتر تارات

ام اس یا تصلب بافتی تعدادگانه که به نام Disseminated Encephalitis نامیده می شود. با علامت اختصاری (Multiple sclerosis) یک بیماری خودایمنی و التهابی هست که در آن سلول های تولید کننده غلاف پوششی (میلین) به دلیل واکنش های خود ایمنی تخریب انجام گرفته و دیواره سلولی نورون های درگیر دچار اتصال و اختلال در عملکـــرد سلول های نورون می شوند، بدیهی هست بسته به ناحیه درگیر که می تواند پایان سیستم عصبی مرکزی و نخاع باانجام گرفت علائم بیمار و ظهور بیماری زیاد متنوع هست.

شروع علائم MS گاهی به دلیل عود مجدد یا عود مرحله ایی هست که به این نوع ام اس نوع برگشتی یا Relapsing MS نامیده می شود. یکی از انواع شایع ام اس فرم تناوبی Intermittent هست که گاهی در نخستین تظاهر خودش را نشان می دهد.

– علت ام اس مشخص نیست ولی مکانیزم اصلی آن فعالیت نادرست سیستم ایمنی هست.

– بگونه ای که عوامل سیستم ایمنی باعث تخریب غلاف میلین می شود.

– عوامل ژنتیکی و عفونی محیطی تأثیر زیادی در نحوه بروز و زمان بروز علائم ام اس دارند.

– اصولاً درمان MS با ازون یا اوخانوم تراپی در افرادی که زود و در سن پائین علامت دار انجام گرفته اند سریعتر و بهتر پاسخ می دهد.

ازون درمانی ام اس MS از تعدادین دهه انجام می انجام گرفته؟ روش اصلی درمان ام اس در کشورهای آلمان، روسیه و ژاپن روش ازون درمانی OZT همراه با اکسیژن درمانی در حال ورزش EWOT هست.

ام اس یک بیماری با اختلال در عملکـــرد ژنهای کنترل کننده سیستم دفاعی بدن هست – لذا درمان قطعی نداشت؟!

– دانشمندان با هستفاده از تکنیکهای بیو مغز هستخوان BMT تکمیلاً بیماری ام اس را از طریق تعویض سیستم ایمنی درمان کـــرده اند!!!

– تشخیص MS به وسیله سابقه طبی و معاینات طبی و شک به MS باید تصویربرداری MRI از مغز آنرا اثبات کند.

داروهای ضد ام اس که اغلب کورتون درمانی بصورت متایم هست که عوارض دارویی را به دشواری می توان تحمل کـــرد.

– امید به خانومدگی بیماران  MS حداقل ۱۰- ۵ سال , وکاهش از ۲۵ هست. شیوع آن در خانومان میزان شیوع دو برابر آقاان هست.

– پیش بینی درازمدت این بیماری زیاد دشوار و اصولاً غیرممکن هست برای بیمار در شرایط روحی متفاوت و یا تغذیه نامعقول و گاهاً برخورد و مواجهه با ماده شیمیایی خاص بخصوص انواع آرامبخش ها و مصرف داروی جدید می شود بطور ناگهان علائم ام اس را ظاهر و تانجام گرفتید کند.

کاهشین پاسخ به درمان را در خانم های جوانی که به تازگی دچار ام اس انجام گرفته اند دیده میشود..

ام اس معمولاً در سنین ۵۰ – ۲۰ سالگی بروز می کند ولی اصولاً زمان شروع علائم و انجام گرفتت و نحوه بروز هریک ابداًً قابل پشبینی  نیست.

تشخیص  Diagnosis                                                                                                                

ام اس اصولاً از روی علائم غیراختصاصی Non – specific هست توسط نرولوژیست حدث زده می شود و با MRI تشخیص قطعی حاصل می شود

اگرچه آزمایشات بیوشیمی زیادی میزان انجام گرفتت و وسعت ضایعات را برآورد می کنند.

– تصویربرداری از سیستم عصبی مرکزی CNS به وسیله هستفاده از ماده  حاجب گاوادونیوم Gavadoniom  که به صورت IV تجویز می گردد و با آن می تواند ضایعات و پلاک های ام اس را مشاهده کـــرد و تشخیص را قطعی نمود:

– هستفاده از روش کشیدن مایع نخایی LP برای پیدا کـــردن انواع ایموگلوبولن IgG بر علیه Membrane Basal Immunoglobulin  رخ می دهد.

– بدیهی هست هر دارویی که برای MS کشف انجام گرفته هست دارای هورمون های جایگزین مانند ازون درمانی OZT با روش DIV تزریقی درون رگی اوزون هست.

دوره های بالینی

در بیماران MS از نوع پیش رونده و غیرمنظم هست.

نوع دوم یک روند زیادروی عود کننده و پیش رونده هست – Progressive Relapsing در این نوع بازه زمانی عود یا تانجام گرفتید ام اس قابل تشخیص هست.

– نوع سوم را بنام ام اس ثانویه Secondary MS نامیده می شود در این نوع تانجام گرفتید علایم و فواصل نامنظمی حملات را درک می کنیم و مریض نیز به نیکوی بدتر انجام گرفتن حالش را احساس می کند.

– در نوع سوم زیادرونده و طوفانی هست Relapsing – Remitting نامیده می شود.

– درست هست که در تحقیقات انجام انجام گرفته انواع متفاوتی از ام اس تحت ازون درمانی با روش DIV قرار گرفته اند ولی تفاوت زیادی در نوع ام اس بیماران ندارد.

اوزون درمانی دکتر تارات

انواع اشکال بالینی ام اس بطور خلاصه به شرح زیر هست:

۱- عود کننده بهبود یابنده                                   Relapsing – Healing

۲- پیشرونده ثانویه                                           Secondary progressive

۳- پیشرونده نخستیه                                                 Primary progressive

۴- پیشرونده عود کننده                               progressive – Replacing

در پایان گروههای چهارگانه ام اس تحقیقات نشان میدهد نوع نخست دوم سوم زیاد سریعتر به اکسیژن / ازون درمانی با روش DIV و پلاسما ازون تراپی را تحمل کـــرده و به سلامت برمی گردند.

عودت های غیرقابل پیش بینی پس از سالها دوره خاموشی در اثر هسترسهای زیاد انجام گرفتید متحمل هست و بیماران ام اس بهتر هست روش خانومدگی life style خود را تغییر دهد.

– جدیدترین روش های درمان ام اس عبارتست از ازون درمانی (DIV) به مدت مشخص همراه با اکسیژن درمانی در حال ورزش EWOT  که روشی زیاد معقول برای درمان ام اس هست.

– اوزون با سیزده مکانیزم باعث تعدیل و تصحیح سیستم ایمنی بدن می شود و مانع از رفتار سلولهای سفید برای پایان انواع بیماریهای خود ایمنی و از آن جمله پسوریازیس هست: این علل عبارتند از:

– ازون درمانی با سیزده مکانیزم مختلف باعث تعدیل سیستم ایمنی و تعادل در رفتارهای غیرطبیعی سیستم ایمنی و بیماریهای خود ایمنی باز می کنند.

۱- در بیماران ام اس ازون درمانی با روش DIV باعث افزایش انواع سلولهای خون خواهد انجام گرفت این امر در پیشگیری و درمان هر نوع آنفولانزا تسریع میشود.

۲- ازون درمانی در بدن گیرنده ازون باعث افزایش فعالیت های سلولهای دفاعی مثل CTL- 8+ انجام گرفته و با تومورها در شرایط اکسیژن با ضریب اشباع۱۰۰%   و باعث رفع تکمیل عفونت های ویروسی، باکتریایی و قارچی می گردد.

اینترفرون ها که مواد شیمیایی ناقل پیامهای پیچیده سیستم ایمنی هست در ازون درمانی گاهی تا ۹-۴ برابر افزایش می یابد – و این افزایش اینترفرون ها باعث تعادل و رفتار صحیح سیستم ایمنی در بیماری ام اس می گردند.

اثر اینترفرون ها بر روی سلولهای فاگوسیت و ماکروفاژها بگونه ای هست که این سلولها عوامل عفونی مثل باکتریها، قارچها و ویروسها و حتی پریون ها را می بلعند و پس از نابود کـــردن آنها سلولهای TCO6 را تحریک کـــرده که این موضوع باعث شروع کلیه واکنشهای ایمنی بدن هست.

در درمان ام اس و کلیه بیماریهای خود ایمنی در پایان ارگانها و بافتها امروزه در سراسر دنیا ازون درمانی OZT هم زمان با اکسیژن درمانی در حال ورزش EWOT نتایج زیاد مثبتی دریافت انجام گرفته و بیمار اکثر علائم MS را از دست می دهند

– لذا در بیماریهای مثل هپاتیت B و C و زگیل های آلت تناسلی HSR و تب خال HSV2 و درمان پاپیلوما papilloma می توان از روشهای مختلف ازون درمانی هستفاده کـــرد.

ازون بر روی سرطان های خون Leukemia و سرطانهای سیستم لنفاوی Lymphatic system اثرات درمانی معجزه انگیزی دارد.