پرتال تعاون

بررسی رایج ترین اختلالات بینایی • پرتال تعاون

امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
یکشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۶

بررسی رایج ترین اختلالات بینایی

دسته بندی : خدمات رفاهی تاریخ : چهارشنبه ۲۲ شهریور ۱۳۹۶

نقاط کور در دید گل مژه دائمی سندرم چشم خشک زرد انجام گرفتن سفیدی چشم اختلال و یا دید ابری

 

در این بخش به بررسی رایج ترین مشکلات بینایی خواهیم پرداخت. اگر می خواهید از سلامت چشمان خود اطمینان حاصل کنید بهتر هست با علائم و نشانه های انواع عارضه های بینایی آشنا شوید.گل مژه, زردی و تاری دید را جدی بگیرید.

مشکلات چشم مثل گل مژه,زردی,تاری دید اغلب یک خانومگ هانجام گرفتار برای بازبینی وضعیت سلامت شمهست که می تواند ناشی از عملکـــرد نادرست بخشهای دیگر بدن باانجام گرفت.
ما اطمینان داریم که چشم ها می توانند در مورد ما چیزهایی زیادی را بازگو کنند و همچنین وضعیت سلامتی ما را نشان دهند.

 

۱- گل مژه دائمی

اگر شما تا به حال یک گل مژه داشته اید، می دانید درد و سوزش دارد.گل مژه یکی از مشکلات چشم می باانجام گرفت و دلیل آن یک توده در پلک هست که به علت مسدود انجام گرفتن غدد چربی ظاهر می شود. گل مژه معمولا در عرض تعداد روز از بین می رود اما ممکن هست همچنان ادامه یابد و باعث ناآسودهی های جدی شود.

اگر گل مژه بزرگتر شود یا همچنان برای یک مدت طولانی ماندگار باانجام گرفت، می توان آن را نشانه ای از سرطان غدد سباسه دانست. اگر متوجه شوید که در حال بهبود نیست، تایم آن هست که به یک دکتر مراجعه کنید.

۲- ریزش و از دست دادن ابرو

دلایل زیادی برای از دست دادن ابرو وجود دارد مثل: پیری، هسترس یا کمبود مواد مغذی. آلوپسی آریاتا یا کچلی نقطه ای نیز می تواند دلیل دیگری باانجام گرفت، هرتعداد که زیاد از ۰٫۱٪ از تعداد ابرو ها را تحت تاثیر قرار نمی دهد.

یک دلیل قابل قبول برای از دست دادن ابرو، کم کاری تیروئید هست، کمبود حاد هورمون های تیروئید که در موارد انجام گرفتید می تواند منجر به ریزش مو شود. بنابراین اگر موهای شما نازک تر انجام گرفته هست، بهتر هست به پزشک خود مراجعه کـــرده و وضعیت غده تیروئید خود را بررسی کنید.

نقاط کور در دید گل مژه دائمی سندرم چشم خشک زرد انجام گرفتن سفیدی چشم اختلال و یا دید ابری

۳- تاری دید

زیادی از ما ساعت ها پای رایانه ها در خانه یا در محل کار می نشینیم، که موجب مشکلات چشم مثل سوزش و یا تاری دید می شود. امروزه این وضعیت به گونه ای هست که اصطلاح خاصی در حرفه پزشکی برای آن وجود دارد که مشکلات بینایی مرتبط با کار طولانی مدت با کامپیوتر، موبایل و یا کتاب الکترونیکی را توصیف می کند: “فشار چشم دیجیتال ” یا “سندرم چشم خشک”.
اگر شما این علائم را تشخیص دادید، برای حل این مشکل با پزشک خود مشورت کنید.

 

۴- نقاط کور در دید

متداوم یک نقطه کور در دید شما ترسناک هست. این ممکن هست مربوط به میگرن همراه با تشعشعات نورانی باانجام گرفت، به خصوص اگر دید شما با نقطه های درخشان و یا خطوط موج دار همراه هست. به طور معمول، لکه های کور با سردرد همراه می شوند.

اگر این مشکلات چشم برای شما خیلی آشنا هستند، با پزشک خود تماس بگیرید تا متوجه شوید که مشکل چیست.

۵- چشمان برآمده (متورم)

همه ما زمانی را تجربه کـــرده ایم که چشممان دید درستی ندارد. ما آنها را مالش می دهیم یا تعداد بار چشمک می خانومیم، و به نظر می رسد دید ما مجدد روشن می شود. اما اگر شما به طور مداوم این احساس را در چشم خود مشاهده کنید، این می تواند نشانه بیماری تیروئید (یا Graves) چشم باانجام گرفت. این بدان معنی هست که تیروئید شما زیاد از حد فعال هست.

به دشواری بستن چشم یکی از علائمی هست که می تواند مربوط به مشکل برآمدگی چشم باانجام گرفت. این نشانه در ۳۰٪ موارد رخ می دهد، بنابراین اگر شما مشکلات چشم شبیه آن را حس کـــردید، بلافاصله با پزشک خود تماس بگیرید.

۶- زرد انجام گرفتن سفیدی چشم

هر روز ما مقداری از تایم خود را صرف نگاه کـــردن به آینه می کنیم، بنابراین بعید هست این مشکل از چشممان دور بماند.

بزرگسالان و نوزادانی که دارای عملکـــرد کبدی ناقص هستند ممکن هست زردی داشته باشند. همچنین ممکن هست با کارکـــرد کیسه صفرا یا مجرای صفراوی مرتبط باانجام گرفت. بنابراین اگر سفیدی چشم خود را زرد می بینید، آن را نادیده نگیرید و برای پیدا کـــردن دلیل آن عجله کنید.

۷- دید ابری در مبتلایان به دیابت

افراد مبتلا به دیابت باید توجه ویژه ای به سلامتی خود داشته باشند و بینایی یکی از چیزهایی هست که آنها باید در نگهداری از آن زیاد تلاش کنند. یکی از این مشکلات چشم، رتینوپاتی دیابتی هست که یک حالت ناشی از آسیب به عروق خونی در بافت حساس به نور شبکیه هست. ممکن هست دلیل دید “ابری” باانجام گرفت.
این مسئله باید جدی گرفته شود و با شروع نشانه های این مشکل باید با متخصص تماس بگیرید.

۸- اختلال و یا دید ابری، از دست دادن بینایی

 

هر تغییری در بینایی یک خانومگ خطر هست که نیاز به پاسخ فوری دارد. اگر ناگهان متوجه اختلال در دید، خستگی یا حتی از دست دادن دید خود و مشکلات چشم دیگر انجام گرفته اید، بلافاصله به پزشک مراجعه کنید زیرا این علائم اغلب نخستین نشانه های سکته مغزی هستند.

ستاره