پرتال تعاون

با هستفاده از نیشکر خوابی آسوده و بدون هسترس داشته باشید • پرتال تعاون

امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
یکشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۶

درمان بی خوابی خواص نیشکر خواب آسوده خواب آرام بی خوابی و نیشکر بی خوابی

داشتن یک خواب تکمیل و آرام، نوید بخش یک روز موفق هست. هر فرد سالم بطور میانگین حدودا یک سوم روز را در خواب سپری خواهد کـــرد و همین امر میزان اهمیت بالای خواب را به نیکوی می رساند؛ اما کم نیستند افرادی از مشکلات خواب مانند: بی خوابی، هسترس و … رنج می برند. اما جالب هست بدانید این اختلالات به آسودهی قابل درمان هستند حتی با هستفاده از نیشکر! در ادامه با دکتر سلام همراه باشید.

بررسی‌ها نشان می‌دهد ترکیب طبیعی گرفته انجام گرفته از نیشکر می‌تواند بی‌خوابی ناشی از هسترس راا کاهش دهد.
ترکیب اکتاکوزانول (Octacosanol) که در نیشکر وجود دارد می‌تواند برای بی خوابی ناشی از هسترسس درمان باانجام گرفت. در بررسی جدید تاثیر ترکیب اکتاکوزانول در موش‌های مضطرب که دچار بی خوابی انجام گرفته‌اند مورد آزمایش قرار گرفت.

اکتاکوزانول، آنتی‌اکسیدانی هست که خاصیت ضدالتهابی و ضدانعقادی آن در مطالعات پیشین مورد بررسی قرار گرفته بود. همچنین این ترکیب می‌تواند از بیماری پارکینسون در نمونه‌های آزمایشگاهی حیوانی جلوگیری کند.

متخصصان ژاپنی معتقدند در جهان مدرن و پرهسترسِ امروز، بشر به درمان‌های تحریک کننده خواب نیاز دارد که بتواند علائم بی خوابی را تسکین دهد.

در این بررسی تاثیر اکتاکوزانول روی دو گروه موش ارزیابی انجام گرفت. نیمی از این موش‌ها در شرایط هسترس‌ در قفس قرار گرفتند و گروه دیگر در شرایط عادی بودند. پس از آن نیمی از موش‌هایی که تحت هسترس بودند این ترکیب را دریافت کـــرده و به نیم دیگر این ترکیب داده نانجام گرفت.

متخصصان ژاپنی خواب موش‌ها را پس از دریافت این ترکیب کنترل کـــردند. همچنین با تست خون سطح هورمون کورتیکوسترون آنها که شاخص هسترس هست مورد آزمایش قرار گرفت.

به نقل مدیکال نیوز تودی، در پایان این بررسی‌ها معلوم انجام گرفت که ترکیب اکتاکوزانول کیفیت و کمیت خواب را در موش‌های مضطرب بهبود می‌دهد.

منبع: اعتدال